Skocz do zawartości

Biało brzegi radomskie i okolice


panzerkris

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, mam tam działkę i czasami pośmigam z łopatką. Zawsze gdzieś coś się trafi, jak nie wojskowe to cywilne. Wiem od miejscowych, że sporo konkretów" już dawno zostało wykopanych, głównie militarka. Z doświadczenia powiem, że nawet przekopane miejsca wyplują czasem ciekawe maleństwa, wszystko jest historią i oko cieszy - nawet moniaki z prl-u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przyjeżdzam tam na wypoczynek. Przestudiowałem juz kilka lektur. Są wzmianki o okolicznych miejscowościach, ale żadnego potwierdzenia w terenie. Jest linnia transzei w obwodzie miasta, ale nic tam nie ma. Podobno droga B-gi Stromiec była trasą przemarszu wojsk w 39r, ale w okolicznych lasach cisza. Mam pewien typ, lecz czekam do jesieni.
Może jakiś wspólny wypad? Jak co to pisz na priv. We 2 zawsze raźniej(taniej):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony Stromca to nadal są w dołach niemcy pochowani... tyle z przekazów ludzi wiem. Poza tym, w szczerym polu znajduję się wiele różności... Powiem tylko, że od czasów króla Kazimierza przez powstanie listopadowe do dzisiejszych obrączek gołębich. Wspólny wypad - czemu nie, jak będę na działeczce... z chęcią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie