Skocz do zawartości

Wyposażenie ASG / Rekonstrukcja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Zapraszam do dodawania wpisów waszego umundurowania z oporządzeniem używanego podczas rekonstrucji czy gry ASG. Kiedyś widniał podobny temat, lecz były to same repliki...

Na zdj. brak tylko desantówek:)
http://imageshack.us/f/14/20110808223.jpg/

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat, który założyłeś ma się nijak do forum o rekonstrukcjach historycznych, a zdjęcie nie pokazuje żadnego elementu mającego związek z historią, chyba, że uznac sort BW za historyczny. Co raz częściej ASG i rekonstrukcje historyczne mają punkty styczne - rekonstruktorzy wykorzystują broń AS do treningu, airsoftowcy tworzą grupy co raz wierniej odtwarzające ekwipunek i umundurowanie swych historycznych protoplastów i o tym możemy dyskutowac. niestety drogi SHarky swoim zdjęciem nie ilustrujesz tego zamysłu. Kiedyś zabrałem głos na jednym z forum airsoftu w dyskusji zachwycającej się repliką pm Thompson, która miała byc odzwierciedleniem wersji M1928, a była ordynarną przeróbką M1. Napisałem, że to bzdura i wstyd pokazywac się z takim potworkiem, panowie airsoftowcy sprowadzili mnie na ziemię, że ich oryginalnośc repliki nie obchodzi. Najważniejsze jest posiewanie" kulkami. Z tej perspektywy najlepiej byłoby używac odkurzacza z odwróconym ciągiem i nie wydawac majątku na cacka na plastikowe pociski. Mnie osobiście przeszkadza jeszcze jedna rzecz w airsofcie. Tak duże zagęszczenie komandosów na metr kwadratowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym innym miejscu nie założę tego wątku a temat określiłem jasno, pozatym nie łączę ASG z rekonstrukcjami... To, że wątek jest nieadekwatny mogę jedynie zaakceptować od moderatorów, a inne szgóliki nie na temat kompletnie mnie nie interesują tym bardziej iż nie jest to wątek do sporów.
pozdr

PS. Zapewne w wersji przeróbkowej M1 zamek standard z prawej strony a do tego magazynek bębnowy:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widac nie zauważyłeś, że jestem moderatorem tego działu :) i szczególiki" pochodzą właśnie od moderatora.
Zatem zmodyfikuj swoją propozycję lub wyjaśnij dokładniej czego ma dotyczyc dyskusja. Jeśli tylko ASG to wątek zostanie usunięty z działu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie wyraźnie napisałem iż nie dotyczy to tylko ASG to raz, a dwa zrobił się tu lekki śmietnik i chyba ten wątęk już nie ma sensu...
Nie myślałem że Jesteś moderatorem - zwracam honor, ale kilkakrotnie spotkałem się z niedomówieniami ze strony moderatorów co do innych użytkowników i kilka razy pisałem do nich na PW w tej sprawie i niestety ale byli zmuszeni przyznać rację (nie wymienię nicku).
Tak więc wątek do usunięcia.

W ostatnim poście mogę wiedzieć jak wyglądała sprawa z tą przeróbką Tommy`ego? Czemu replika się nie zgadzała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thompson M1928 między innymi różnicami (konstrukcyjnymi) w stosunku do wersji M1 (wojennej), charakteryzuje się tym, że jego rączka zamkowa umiejscowiona jest na szczycie komory i posiada charakterystyczne wycięcie, które umożliwia użycie przyrządów celowniczych. Wszystkie firmy wydające" wersję M1928 po M1 postąpiły w ten sam sposób - dodały pionowy chwyt przedni oraz magazyn bębnowy, rzeczywiście charakterystyczny dla chicagowskiej maszyny do pisania", ale pozostawiły rączkę zamkową z boku komory oraz o ile dobrze pamiętam, nieprawidłową osłonę celownika nastawnego, kształt manipulatorów - zabezpieczenia i rodzaju ognia oraz parę innych. Stąd powstał tommygun science fiction, dyskwalifikowany przez wszystkich znawców tematu. Dla mnie jest to lekceważenie klienta. Nic nie pomogą tu wersje złote, srebrne, z wodotryskiem, składaną plażą ani lodówką na drinki w kolbie. Jest to bubel i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję z tym tematem lepiej wejść na WMASG w dział rekonstrukcja i stylizacja
http://forum.wmasg.pl/index.php?/forum/246-rekonstrukcja-i-stylizacja/
to będzie zapewne najlepsze rozwiązanie.
A i jeszcze jedno i to bez urazy ale zanim dodasz jakieś zdjęcie to na miłość boską proszę najpierw sobie obierz postać, później skompletuj umundurowanie i wyposażenie takie jak ma być bo to co jest na zdjęciu jest poniżej wszelkiej krytyki.
Połączenie Flektarna z kamizelką w maskowaniu holland i do tego jakaś tam czapeczka :)
Nasywki Poland Pustynne na flektarnie o ksywie nie wspomnę na wz93
Giwera Mk12 (kto tak spierdzielił tymi farbkami tą giwerę )i colt 1911A1 to jedyne cudo które jeszcze robi na mnie wrażenie mimo że z Bella :)
Pozdrawiam Kurt

ps. Nie bierz tego jako atak na własną osobę a raczej jako dobrą radę a Her Duńczyk jak zawsze trafnie uderza w sedno sprawy, tak więc lektura lektura i jeszcze raz lektura a później jak ktoś chce niech chwali się swymi zabawkami do woli .......

Wodecki kiedyś śpiewał by zacząć od Bacha
http://www.youtube.com/watch?v=yiTuD80LtmE
tobie proponuję zacząć od Lektury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie