Skocz do zawartości

Denar Gwiazda 1,60g 18/19mm Ag


escewu

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie zaśmiecać forum proszę o id. kolejnej monety:
Waga:0,40g
Średnica:13mm
Materiał: miedź (na to wygląda)
Na awersie widać rzymskie III ,kropkę i literę B lub R lub K
Na rewersie na samym początku myślałem, że nic nie ma ale teraz wydaje mi się iż widać lekko jakby jakiś herb, ale na skanie i tak nie będzie tego widać.
proszę o id. monetki i pozdrawiam escewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moneta nr 1 rzeczywiście przypomina kwartnika Księstwa Głogowskiego, ogólnie z lat 1273-1366. Ale awers powinien różnić się od rewersu (tu umownie). Tu widać chyba dwustronnie wybity rewers (?). Rewers podobny do

http://sredniowiecze.wcn.pl/coins/486

Kopicki 1975:
Mennica Wołów
fi-20 mm, 1,35-1,85g
ilość znanych egz.8
Henryk III 1273-1309 lub synowie

Na awersie powinna być głowa wołu, więc zagadka. Stempel awersu, ten w który uderzano młotem, zużywał się dużo szybciej. Może część monet wybito takimi stemplami, które były po prostu niezużyte?


Ewentualnie
Kopicki 1975:
mennica Namysłów
fi-19mm
ilość znanych egz. 1
(skan)


Moneta nr 2 to może jakaś miejska, nominał pasowałby do 3 halerzy, XVII wiek mniej więcej. Nie znalazłem nic podobnego, przydałoby się określenie regionu kraju, z którego moneta pochodzi (zawsze przydatne). Ale to bardziej jakieś miasto niemieckie (Cesarstwo), jak mi się wydaje. Może też rzadki drobiazg, więc trudniej znaleźć. Popróbuj jeszcze z drugą stroną, może po przetarciu oliwką coś się pokaże, jakiś zarys chociaż.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie