Skocz do zawartości

żołnierz z Monte Cassino


buli1011

Rekomendowane odpowiedzi

a można coś więcej dowiedzieć sie z tego nr? gdzie walczył jakie odznaczenia dostał itp.
wiem tyle że pradziadek był policjantem pojmali go i wywieźli następnie wstąpił do armia Andersa, kilkakrotnie ranny znaleziony konający między zabitymi na Monte Cassino nigdy nie powrócił do polski założył rondzie we Włoszech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno ale ale bardzo dziękuje za chęci może ktoś wie gdzie mogę poszukać jakiś informacji.
jeśli to coś komuś pomoże to nr w/w mojego dziadka znalazłem na tej stronie http://www.stankiewicze.com/index.php?kat=42&sub=647

taka ciekawostka
mam a raczej moja babcia ma po pradziadku dziennik pamiętnik nie wiem jak to określić w formacie A4 w którym pisał co dziennie. jest w nim data godzina itp nie pamiętam od jakiego okresu ale jest to z wojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

znalazłem zdjęcie pradziadka może ktoś z was rozpoznaje jakiś medal?
zdjęcie zrobione w 1971 podczas rocznicy na Monte Cassino.
prawdopodobnie w poniedziałek będę miał w/w pamiętnik, notatnik jest on pisany po polski oraz włosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na zdjęciu są dwie lub trzy gwiazdy brytyjskie: The 1939-1945 Star i The Italy Star. Jako, iż dziadek dostał Krzyż Walcznych to pewnie on też tam jest, no i Krzyż Pamiątkowy Monte Cassino. W dolnym rzędzie po prawej stronie to będzie Medal War.
Na samym dole jest odznaka pamiątkowa 3. Dywizji Strzelców Karpackich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie