Skocz do zawartości

Salamandra555


wiktoro98

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiego wykrywacz o nazwie Salamandra 555.
Salamandra , to kopia wykrywacza statycznego o nazwie Fisher 555,To dobry wykrywacz ,ale z dużą sondą i tylko statyk.Jego przeznaczenie to poszukiwanie wszystkich metali.Przekonstruowałem tą elektronikę na inny wykrywacz i o innej nazwie dodając funkcję auto reset . Choć Salamandra to moja konstrukcja ,jest już niestety starą konstrukcją.Obecnie zasięg nowego wykrywacza [statyczny] z sondą 21 cm , jest taki sam jak z Salamandra z sondą 37 cm.
ALL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Tak jak napisał ALL salamandra to kopia wykrywacza F555. W najnowszej odsłonie ma symbol S5 i tą wersje tego wykrywacza polecam ( dużo większy zasięg i kilka dodatkowych funkcji,których nie posiadały te najstarsze wersje tego wykrywacza).Na drobny kolorek jak i militarkę z pewnością wytarczy sonda 22cm a na grubego zwierza 37cm.

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyk z sondą 25cm o nazwie ALL-MAX ma większy zasięg.Z elektroniki salamandry pozostało tylko około 30%.W ALL-MAX zmieniła się zdecydowanie konstrukcja samej sondy.Sonda jest mniejsza , a zasięgi większe.Poprawiła się również stabilność funkcji reset , jak i sama stabilność elektroniki.Statykiem szuka się militarii,dynamikiem natomiast drobnicy kolorowej.
ALL.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora krank 21:47 27-07-2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALL jeśli to twój wykrywacz to orientacyjnie znasz zasięgi w powietrzu, powiedz jakie mogą być na hełm i łuskę od Mausera bo w jednym temacie bardzo wrzało gdy kilku forumowiczów upierało się że hełm wyciągnęli z 2m a łuskę z 1m. co o tym sadzisz jako ojciec tego wykrywacza? Bardzo mnie ciekawi twoja opinia żeby raz na zawsze rozstrzygnąć ten spór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
ALL z tego co podaje producent ALL-MAXA na swojej stronie nie wynika żeby ten wykrywacz miał większy zasięg od jaszczurki w wersji S5.To co dla mnie rzuca się w oczy (oprócz ceny) to znacząca rozbierzność w zasięgu pomiędzy tym sygnałem początkowym a tzw.ful-sygnałem W mojej jaszczurce takich różnic nie ma puszka po farbie 1l słaby sygnał ok.125cm a ful 120-115cm.Uważam że statyk nie tylko może służycz jako wykrywacz na militaria dobrym świadectwem tego jest to że wyżej wspomniany producent na swojej stronie zamieścił większość testów dla monet.
pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze znam Salamandre.Wprowadzenie kilku dość istotnych zmian w tym wykrywaczu , korzystnie wpłynie na jakość posługiwania się tym sprzętem.Jeśli chodzi o cenę ALL-MAX,mamy przecież wybór są inne tańsze wykrywacze.
ALL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandra , która jest obecnie produkowa ,to wykrywacz z sondą w której równoważenie następuje poprzez wewnętrzną pętlę części cewki nadajnika.Czyli jest to konstrukcja sondy zwanej pobieżnie omega".Na tamte czasy było to dobre rozwiązanie.Sonda ta jednak ma też swoje wady , wynikające z jej budowy.Zrobiłem , a raczej zkonstruowałem inną sonde pirścieniową ,której właściwości są lepsze od omegi".Małe gabaryty [24cm] ,większy zasięg ,lżejsza i lepsza dyskryminacja. Bardzo stabilna elektronika oraz zdecydowanie dobry reset wykrywacza.Po zmianach w elektronice , parametry Salamandry poprównywalne są z wykrywaczem ALL-MAX ,który jest nie do pokonania w zasięgach i stabilności .
ALL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe pisał o zasięgach obecnie produkowanej Salamandry.Każda moja wypowiedź w tej kwesti ,nie będzie obiektywna.Prosze zakopać łuskę na głębokości 1 metra ,a hełm na 2 metrach i samemu sprawdzić zasięg.Podpowiem tylko ,że łuska mosiężna jest w miarę miarodajnym miernikiem możliwości każdego wykrywacza , czy jest to statyk czy dynamik.W elektronice nie widzę już możliwości osiągnięcia czegokolwiek więcej. I aby czegoś nie spieprzyć , od dłuższego zajmuje się wyciskaniem maximum zasięgu z wykrywacza , poprzez odpowiednią średnicę i konfigurację samej sondy.Obecnie pracuję nad sondą 28 cm , jest całkiem nie żle !! :)
ALL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużą sondą trudno jest namierzyć fanta.A do tego jest mało praktyczna , ciężka i niestabilna. A nie praktyczna szczególnie w mocno zarośniętym terenie.Dlatego zrobiem sonde 25 cm , która ją zastępuje.Oczywiście wymaga to też kilku zmian w elektronice.Dobrze dobrane średnice cewek i ich odpowiednia konfiguracja ,dają właśnie takie zasięgi.Każde wprowadzone zmiany testuje indywidalnie.Ostatnio testowałem sonde 25 cm ,rezultat jest OK.
ALL
PS
Nie jestem producentem wykrywaczy , dlatego w daszym ciągu szukam lepszych rozwiązań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie