Skocz do zawartości
  • 0

Odlewana obrącza - jaki to może być metal?


vipiusz

Pytanie

Witam. Byłem dziś u jubilera i nie był w stanie ocenić z jakiego metalu może być ta - jak sam określił - STARA :) obrączka. Nie jest to sreberko, nie jest o nikiel, cyna, tytan... była odlewana - tyle stwierdził, wyjęta z ziemi w 80% była w takim stanie jaki widać na foto. Przychodzi komuś do głowy z jakiego to stopu? pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Argentan, toż to samo co owe srebro"

cytat za Wikipedią":

Nowe srebro – zgodnie z Polską Normą jest to "mosiądz wysokoniklowy (inne dawniej stosowane nazwy: argentan, pakfong, melchior, alpaka, alfenid, arfenil, neusilber, srebro Schefildskiego, chińskie srebro, metal Christofle'a i inne)."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu wygląda jakby była pokrywana innym metalem i odpadła część powłoki. Miałem kiedyś podobnie wykonaną i wyglądającą odznakę, na oko był to niklowany ołów. W jaki sposób zostało stwierdzone, że to nie jest nikiel?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem dziś u jubilera i nie był w stanie ocenić z jakiego metalu może być ta - jak sam określił - STARA :) obrączka. Nie jest to sreberko, nie jest o nikiel, cyna, tytan... była odlewana - tyle stwierdził, wyjęta z ziemi w 80% była w takim stanie jaki widać na foto. Przychodzi komuś do głowy z jakiego to stopu? pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie