Skocz do zawartości
  • 0

skrzynka


Gość pszczółka 1968

Pytanie

ktoś ostatnio rzucił hasło Lubniewice i okolice .Jest taka wioska w okolicy głównej drogi którą ruski szły na Kostrzyn.W domu mojej rodzinki na przestrzeni lat :
-taśma od mg-43
-kilka chełmów w lesie
-bagnet
-kanister ,dobry ale mieści 25 litrów bo mu się chyba wybuchło 1943 Wehrmacht i inne napisy
- swego czasu chłopaki bawiły się w lesie pociskiem ale nie wiem co to było bo się ewakuowałem
-no i tydzień temu ta skrzyneczka metalowa o wymiarach 50x37głęboka6.5cm każda połówka i napisy na jednej w srodku
po lewej 15Stieihar 24
po prawej ZVm gebrauch beipacken
15.B.Z.24-4 1/2 Sek
15Spr.Kapseln
prawie pewne że takie same napisy sa na zewnatrz wiadomo korozja i jeszcze jeden napis na zewnatrz .Cos wrodzaju
sk1997EL13 ale tu moge się mylić .W środku całe połacie zielonej farby.Czy ktoś ma jakieś informacje na temat potyczek w rejonie Krzeszyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Będe tam za kilka dni to spytam może starsi coś pamiętają
a może wiesz coś ogrobie w Rudnej ostatnio zrobili tam chodnik ale krzyż został.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ostatnio rzucił hasło Lubniewice i okolice .Jest taka wioska w okolicy głównej drogi którą ruski szły na Kostrzyn.W domu mojej rodzinki na przestrzeni lat :
-taśma od mg-43
-kilka chełmów w lesie
-bagnet
-kanister ,dobry ale mieści 25 litrów bo mu się chyba wybuchło 1943 Wehrmacht i inne napisy
- swego czasu chłopaki bawiły się w lesie pociskiem ale nie wiem co to było bo się ewakuowałem
-no i tydzień temu ta skrzyneczka metalowa o wymiarach 50x37głęboka6.5cm każda połówka i napisy na jednej w srodku
po lewej 15Stieihar 24
po prawej ZVm gebrauch beipacken
15.B.Z.24-4 1/2 Sek
15Spr.Kapseln
prawie pewne że takie same napisy sa na zewnatrz wiadomo korozja i jeszcze jeden napis na zewnatrz .Cos wrodzaju
sk1997EL13 ale tu moge się mylić .W środku całe połacie zielonej farby.Czy ktoś ma jakieś informacje na temat potyczek w rejonie Krzeszyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem ze na was moge liczyc moja skrzyneczka jest taka sama . Czy ktos mi poradzi jak ją odnowić chodzi mi
o dobranie odpowiedniej farby no i o zachowanie napisow.
Pisząc o Krzeszycach mam na mysli droge w kierunku na Rogi.A dokładniej w prawo na Maszków w lewo Kołczyn .Lata
temu była tam samotna mogiła. Jeśli chodzi o Lemierzyce to zwracam uwage na Ownice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sv przed chwilą skończył się film na jedynce i uśmiałem się ,w jednej z ról wystąpiła moja skrzyneczka z piękną palmą chyba taką sobie zafunduje .czemu nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi, że będzie to skrzynka na 15 granatów Stielhandranate 24, 15 spłonek i 15 zapalników.
Aha, nie Vm" tylko zum" (Przed użyciem rozpakować"?).

Nie pamiętam, skąd mam to zdjęcie, chyba ze strony Łotwora, sorka za bezprawne kopiowanie ale może być przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno to ta skrzynka (jeśli chodziło Panu również o jej identyfikację? - tak zrozumiałem.)
Jeśli chodzi o potyczki w rejonie Krzeszyc - zabijcie mnie, ale nie mam zielonego pojęcia na ten temat. Na pewno ktoś inny się wypowie.
Pozdrawiam - MK
(ale lepiej mnie jednak nie zabijajcie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ownitz, a konkretnie Lemierzyce Gaj....
raczej nie sadze by tam byla jakas potyczka - moim zadaniem po to by powywozic co sie stamtad co piszesz, wlasnie w Limmritz okopali sie Niemcy; do poczatku lat 60 w srodku wsi lezalo paru Ruskich ( przeniesli ich pozniej do Kostrzyna ). A swoja droga nie wiesz co to za Sałdat leży po prawej stronie drogi na Skwierzne ( jadac od krzyzowki o kt. piszesz? ktos niedawno postawil mu nawet betony krzyzyk(?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie