Skocz do zawartości

Sępólno i okolice.


cobra10225

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam dwie pozycje ksiazkowe,moze ktos bedzie mial ochote troszeczke poczytac :)

1.Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy...-->To tytuł najnowszej regionalnej publikacji wydanej przez Bibliotekę Publiczną w Sępólnie Krajeńskim. Autorką książki jest Janina Anna Komierowska, która, na ponad 380 stronachm, barwnym językiem, opisała dzieje rodu o tysiącletniej tradycji, zamieszkałego w Komierowie na Krajnie.

2.Tradycja i kultura Krajny-wspomnienia --> 112 stronnicowa ksiazeczka zawiera wspomnienia siedmioro autorow stajacych do konkursu wspomnien pod tym samym tytulem ,ogloszonym przez KSK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
hmmm ja mam taki problem bo wykrywkę kupuje dopiero przed wakacjami więc ze starymi wyżeraczami" nie mam szans, no ale przejdźmy do tematu: pewna 90 letnia pani twierdzi że utopiła powojenne bronie, miny, pociski, chełmy ITD w okolicznym bagnie, jest taka szansa żeby to wyciągnąć bez uszczerbku na zdrowiu? o tych czołgach to też słyszałem ;] muszę popytać dziadka to mi bardzo dużo powie na te tematy ;] Mieszkam w okolicy sępólna krajeńskiego, Macie może jakieś informację o jakichś potyczkach w okolicach małej cerkwicy? dość często widywałem chełmy na polach wyorane, sam idąc jakieś 3 km od wioski znalazłem 3 łuski, a kolega rolnik ma ich ponad 40 (bez wykrywki) . w okolicach runowa może być ciekawie, bardzo dużo łusek kuzyn wyciągnoł i parę ciekawych fantów pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...
Witajcie. Dokładnie, piszcie coś więcej na temat Sępólna. Tym bardziej, że teraz wakacje to można się gdzieś wybrać w plener. Osobiście sprzętu nie posiadam, ale chętnie się wybiorę w okolicę :) A ma ktoś może jakieś informacje na temat starego PKSu" obok osiedla Jana Pawła II? Dziś się tam wybieram po raz kolejny na dokładniejsze oględziny z kumplem bo ciekawe są takie starsze budynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie