Skocz do zawartości

Sępólno i okolice.


cobra10225

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Koledzy ja tych czolgow z palca nie wyssalem, jesli nie znacie sie na historii nie moja wina :( Ja w reku mialem dziennik 4D.Pancernej dywizji, byly tam opisane walki w okolicach przepalkowa na poczatku lutego 1945r, zachwile bedziecie pisali daj skan dziennika a nie kity wciskasz ..... zapewne powiece ze czegos takiego nie bylo i ze w 1999 stuga nie wyciagneli ...... Jedzcie do muzeum w Bydgoszczy i sami przeczytajce ...... To wszystko co mam do powiedzenia, acha jeszcze dzieki wikipedi czegos sie dowiecie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto Ci na litość boską sugeruje, że wyssałeś jakieś czołgi z palca?

zapewne powiece ze czegos takiego nie bylo i ze w 1999 stuga nie wyciagneli" - a ja Ci powiem, że to zdarzenie miało miejsce w drugiej połowie sierpnia i byłem tam dzień później i wyciągnąłem parę detali, m.in. czołgowe MG-34, byłem tam też rok wcześniej z kolegami i wyciągnąłem z półtorej tony części czołgowych, niekoniecznie od Stuga. A Ty co zrobiłeś w temacie Przepałkowa, poza trzymaniem w ręce dziennika 4DP?

Btw. Stug to nie czołg tylko działo samobieżne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, nie wiem czy to prawda czy mit. Ojciec opowiadal mi jak byl maly to mieszkal w Lutowie, chodzac z kolegami natrafili na jakies okopy, gdy byl juz wiekszy(w wieku 25 lat) poszedl tam z kolega z lopatami, zlalezli wiele pociskow lusek itp od flakow, od miejscowego dowiedzial sie ze tam stala bateria przeciw lotnicza. Moje pytanie, prawda czy falsz ?? Nie mniej jednak z ojcem sie umowilem ze sprawdzimy teren z wykrywka latem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze na wstepie cos takiego??

Monografia Sępólna Krajeńskiego



Od 28 wrześnie 2010 r. można będzie nabyć długo oczekiwaną monografię „Dzieje Sępólna Krajeńskiego”. Książka zwiera 688 stron i podzielona jest na 2 części. Poszczególne rozdziały opracowali:
Jolanta Szałkowska - Łoś, Józef Łoś: „Sępólno Krajeńskie w świetle źródeł archeologicznych. Sławomir Łaniecki: „Średniowieczne dzieje Sępólna Krajeńskiego (do roku 1466) Andrzej Mietz: „ Sępólno Krajeńskie w czasach staropolskich (1466 – 1772) Jerzy Szwankowski: „Sępólno Krajeńskie w latach 1772 – 1920 Zdzisław Biegański: „Sępólno Krajeńskie w latach Drugiej Rzeczypospolitej (1920 – 1939) Włodzimierz Jastrzębski: „Sępólno Krajeńskie w latach wojny i okupacji. Tomasz Fiałkowski: „Sępólno Krajeńskie w latach 1945-1989 Grażyna Kędzierska, Eugeniusz Szwochert: „Sępólno Krajeńskie w okresie III Rzeczypospolitej Polskiej” Jan Dorawa: „Szkice z dziejów wsi podsępoleńskich Grzegorz Tomasik: „Rzymskokatolicka parafia św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim w latach 1945-2010 Leszek Skaza: „Wybrane pomniki kultury materialnej Sępólna Krajeńskiego i okolic Łukasz Jakubowski: „Sport w Sępólnie Krajeńskim” Grażyna Mażejko, Kasper Mażejko: „Walory krajoznawcze i turystyczne ziemi sępoleńskiej”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę książke i nic ciekawego o walkach w 45 tam nie znajdziesz :) Żadnych konkretów niestety, informacje zdawkowe, ogólnie dostępne w necie i literaturze. Komierowo-Przepałkowo schodzone na maksa, próbowałem w nieco dalszej okolicy w oparciu o stare mapy, trzeba się nachodzić żeby coś kopnąć. Przed świętami mam wolne więc zapraszam na kopanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie