Skocz do zawartości
werewolf

tlumaczenie z niemieckiego

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest ktoś kto spróbowałby przetłumaczyć tekst z niemieckiej widokówki? jest to ręcznie pisany i dla takiego amatora na pewno nie do odczytania (jak to z pismem ręcznym i brakiem odp wiedzy z języka nie da się przepisać w słownik).. ale może jest ktoś dobrze obeznany..

fotki na priv bo pomniejszone się nie przydadzą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wrzuć zdjęcie/skan pocztówki na hosta i zapodaj sam link.
Możesz też ew. zajrzeć do pierwszego z brzegu tłumacza przysięgłego. Myślę, że w ramach rozrywki intelektualnej przetłumaczy ci to od ręki.
Miałem tak raz, właśnie ze znalezioną pocztówką. Wizyta w biurze tłumaczy przysięgłych, kilka uśmiechów i pani machnęła mi to niemal z marszu. Zwykłe życzenia powrotu do zdrowia, ale przynajmniej wiedziałem już, co tam widniało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Prześij mi może skan o max. rozdzielczości, spróbuję, chociaż moim zdaniem odczytywanie ręcznie pisanego niemieckiego gotyku jest trudniejsze od odszyfrowywania minojskich hieroglifów.
elpasys@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam, pozwoliłem sobie podpiąć się pod wątek chociaż nie pomogę. Ja natomiast szukam tłumaczenia niemieckich map chodzi mi o legende. Może mi ktoś pomóc gdzie mogę znaleźć? próbowałem w necie ale bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Viper, nie przesadzaj.
Pojedyncze słowa możesz wprowadzać w tłumacza na googlach: http://translate.google.pl/#de|pl|

przykład: Słowo uber - tłumaczenie wychodzi obok okienka a poniżej pojawia się zapytanie:
Czy chodziło Ci o: über

Jak widzisz, diakrytyczne elementy liter same się podsuwają więc nie będziesz miał kłopotu z poprawnym zapytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ludzie, a od czego są słowniki??

Na mapach jest legenda, standardowa w oznaczeniach dla wszystkich map. Czyli legenda na polskiej mapie, nie różni się od legendy na mapie niemieckiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wyslij mi skan w duzej rozdzielczosci,
znajoma starsza pani (niemka)pomagala mi juz w takich sytulacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi