Skocz do zawartości

Krzyż Monte Cassino,numer nadania.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Czy ktoś z szanownego grona próbował odnależć po numerze nazwisko osoby której to odznaczenie zostało nadane.
Wpadł mi ręce komplet kilku odznaczeń PSZ na Zachodzie:The Defence Medal,The Italy Star i jeszcze kilka.
Na Krzyżu znajduje się dość niski nr tj 6010.
Chciałbym po tym śladzie odszukać nazwisko właściciela.
Z góry dziekuje za rzeczowe podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić, jutro dam zapytanie na jednym z forów. To że numer 6010 to wcale nie oznacza, że dostał go jakiś oficer, nie wiem czemu ludzie sugeruja się numerami nadań twierdząc im niższy tym lepszy. Rozumiem pierwsze kilkadziesiąt nr, ale później nie ma co się podniecać.
A jakieś naszywki po tym żołnierzu wpadły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
pawelsamotyha dostałem odpowiedź. Więc tak:

@Krzyż numer 27288 należał do strzelca SINICA STANISŁAW, data urodzenia: 1916, nr ewidencyjny (Army Number): 1916/263/III, oddział 5. Kompania Zaopatrywania z 5. Kresowej Dywizji Piechoty

@Krzyż numer 18506 należał do Ś.P. kaprala HAPONIK JÓZEF, data urodzenia: 16/10/1909, miejsce urodzenia: Ulkowce (Mikowce) p. Augustów, został zabity 17 maja 1944, miejsce śmierci: Monte Cassino, nr ewid. (Army Number): 1909/35/III, oddział: 17 Baon Strzelców, 5. KDP.

Mam nadzieje, że przydadzą się te informacje.

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
@Krzyż numer 8962 należał do strzelca MISIEWICZ STEFAN, data urodzenia 1918, nr ewidencyjny (Army Number): 1918/65/III, oddział 1 Batalion Strzelców Karpackich.

Przy końcu wojny został awansowany na starszego strzelca i odznaczony Krzyżem Walecznych.

http://www.stankiewicze.com/index.php?kat=42&sub=650 - zobacz tu. Także wszystko się zgadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Oprócz powyższej prośby jeszcze jedno pytanie do znawców tematu: czy każdy kto spełniał kryteria dostał Krzyż? Bo w innych odznaczeniach dostawało sie legitymacje a na odznaczenie trzeba się było zapisac i za nie zapłacic. Więc czy tych Krzyży wybito rzeczywiście ok 48 tys?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie