Skocz do zawartości

Krzyż Monte Cassino,numer nadania.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
Ponawiam prośbę o identyfikację KPMC o nr 3142. Sprawa jest o tyle pilna, że prawdopodobnie dotyczy mojej rodziny. Zrbiłbym Babci przesympatyczną niespodziankęw tym świątecznym okresie.Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam wraz z życzeniami dobrych i rodzinnych Świąt.Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę kolegów w temacie siedzących o informację jak dojść do kogo należał Krzyż Monte Cassino o nr 3142. Sam przeszukałem internet i nijakiej informacji nie znalazłem. A i prawda taka jest, że wirtuozem serfowania w necie to nie jestem. Może ktoś zna ścieżkę dojścia lub gdzie znajdę stronkę która pomoże mi w moich poszukiwaniach. Ze swojej strony będę serdecznie wdzięczny. Pozdrawiam. Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...
Drogi kolego pattern1937 czy dzieki swojej wiedzy i znajomosci oraz dostepu do informacji mozesz sprawdzic czy ta osoba zostala odznaczona krzyzem Monte Cassino i jakimi jeszcze innymi odznaczeniami dane osoby Stefan Wojczulanio lub Wojczulanis bo mogl wystepowac tam pod tym drugim nazwiskiem a po wojnie uzywal tego pierwszego . Dzieki wielkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Za wyżej wymienionym forum 

Rank : Sierz.

Surname : Pawliczek

Christian Name : Jan

Date of Birth : 1905

Army Number : 1905-37-III

Unit : 2KSan. 3DSK.

By the end of the war he had been promoted to St.Sierz.

Sierżant Jan Pawliczek urodzony 1905 roku  , numer wojskowy ( taki był na  niemiertelniku i wszelkich dokumentach ) 1905-37-III , przydział 3 Dywizja Strzelcow Karpackich - 2 Kompania Sanitarna . Awansowany po wojnie do stopnia Starszego Sierzanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Zatem mam potwierdzenie że jest to krzyż mojego wujka. Otrzymałem go jako pamiątkę ale chciałem potwierdzić tą informację. To jeszcze jedno - dzie mogę otrzymać jakieś dodatkowe informacje na temat przebiegu służby wujka?

Pozdrawiam

Tomek Spólnicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli intersuje Ciebie przebieg służby na Zachodzie to do 

Ministry of Defence

APC Disclosures 5 (Polish)

Building 1 (Ops)

RAF Northolt

West End Road, Ruislip

Middlesex, HA4 6NG

Telephone: + 44 20 8833 8603

e-mail: NOR-PolishDiscOffice@mod.uk

Jezeli do 1939 roku to do 

Centralne Archiwum Wojskowe

ul. Czerwonych Beretów 124

00-910 Warszawa-Rembertów

Polska

informacja sciągnięta ze strony Instytutu Sikorskiego w Londynie 

tu link http://www.pism.co.uk/badania_rodzinne.htm

Slaw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 9.02.2011 o 21:38, pawelsamotyha napisał:

Dziekuje za informacje.Pozdrawiam serdecznie

Jeżeli jest taka możliwość, to proszę o kontakt. Mam kontakt  do rodziny Haponików, właśnie z Ulkowiec. Moja babcia tam mieszka. Jak się z p. Pawłem skontaktować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie