Skocz do zawartości

Magnes neodymowy od głośnika


figul_98

Rekomendowane odpowiedzi

Bagnet sztuk 1 wyciągnąłem i takie tam złomy przeróżne. Na bagno trzeba go dociążyć ołowiem żeby trochę orał dno,do studni nadaje się bez obciążenia.Na bardzo grubą rdzę 1-2 cm może nie załapać ale z drugiej strony jak coś ma taką rdzę rubaśną to niech sobie dalej leży.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wczoraj byłem na połowach. Same gwoździe, starą fajerkę i kilka prętów tym walcowatym wyciągnąłem. Tylko zimno i po 0,5 godz. do domu się zwijałem. Na wieprzu w pobliżu Łęcznej byłem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

witam, chciałem nieco odświeżyć temat. Zmontowałem sobie dziś taki zestaw. 20m linki 6mm (za mało o 10m) i magnesik 45X15 bo taki akurat miałem pod ręką. wybrałem się na godzinkę i są efekty. Co do magnesu 45X15 to kpina, w powietrzu może podnieść około 16kg w wodzie max 1kg, bardzo dużo rzeczy nie dałem rady oderwać od mułu lub urywały się i ciągnąłem na 10 razy. a co do linki, 6mm to wytrzymałość 450kg i nie potrzebna moim zdaniem jest mocniejsza ale te 30m musi być, ja mam 20 i jest to za mało mimo że nie jestem nie wiadomo jak silny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym magnesem tylko tyle można zrobić ze ze starego łozyska pobrać tuleję nawiercić w trzech miejscach i nagwintować , wkręcić trzy wkręty zakończone szpicem i dokręcić z umiarem- doczepić linkę i cos tam zawsze wywlecze.
Ps magnes zwykly i neodymowy wywlecze elementy stalowe -biżuterii nie wywlecze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy jest największy:) chociaż jak twierdzą specjaliści : nie dlugość, nie grubość a technika i filuterność:)))spotykałem się z kształtem płaskiego walca w przenośnikach płyt warstwowych(piszę o dużych magnesach), a do okrągłego kształtu magnesu najprędzej dorobisz obudowę, tulei jest sporo -rury , łożyska,czy choćby tarcze hamulcowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa to najmniejszy problem mam własne zaplecze pozwalające na rozpoczęcie produkcji obudów. chodzi tylko o to ze widziałem np sześciany 100X40X20 i co jest lepsze? a może inny wymiar, ceny nieziemskie, bez 200zł nie ma co myśleć o samym magnesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięzka sprawa , skoro magnes z obudową wwalasz do wody aby był naajmniejszy opór przy przeciąganiu najlepszym kształtem bedzie walec (najlepszym kula, ale jednak potrzebne jest jak największe pole powierzchni do której przylgnie fant ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie