Skocz do zawartości

Warowny Zespół Klasztorny Karmelitów Bosych w Zagórzu


huk 100

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe miejsce, dawno temu funkcjonował tam dom dla weteranów bodajże powstania styczniowego. Kilka lat temu, jak zaglądnąłem to trwały prace budowlane, myślałem że chcą odbudować klasztor i kościół, ale jak widać chodziło o zabezpieczenie trwałej ruiny. Dobre i to, w podobny sposób został zabezpieczony zamek w Odrzykoniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerkwie w Hulskiem i Krywem. Obok tej drugiej są jeszcze ruiny dworu, w ogóle to urocza dolina, polecam rozbić namiot. Wykrywacza nie ma sensu brać, ja kiedyś się pochwaliłem, że znalazłem wyciągnięte drzwiczki od pieca, a na forum odezwał się człowiek, który je wykopał :) Swoją drogą w tej cerkwi była podobno zakopana jakaś skrzynia z dokumentacją upowską, wyciągnięto ją zdaje się pod koniec lat 80. Nie weryfikowałem tej historii.
Jak chcesz fotografować to polecam Bandrów Narodowy, klimatyczne gospodarstwa.
Ruiny to jeszcze kościół w Tarnawie. Tak na szybko wymieniłem te wg mnie najciekawsze, ale oczywiście zrujnowanych cerkwi jest więcej, tylko często została sama podmurówka i ew. dzwonnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostały znalezione dwie skrzynki po amunicji z MG z archiwum UPA a znalazł je jeden z miejscowych i były schowane około 200 metrów od ruin cerkwi, a tak nie dawno w pobliżu znaleziono dwie tuby też zawierały archiwum z jednej sotni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pająk , dzieki. Jakby coś Ci się jeszcze przypomniało to byłbym rad za podpowiedż. Nie interesowałem się opuszczonymi cerkwiami ,aż do mometu wejścia do cerkwi w Miękiszu Starym od tego czasu wciągneło mnie, ten klimat eh. i pozostałosci cmentarzy przy cerkiewnych kazdy krzyż to dzielo sztuki podobne ale każdy inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie