Skocz do zawartości

Tajemnicza mogiła


Kemet

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za info. Mam to opracowanie. Spory problem jest z przetłumaczeniem (czcionka. Zaczynam się zastanawiać nad wynajęciem tłumacza bo sam chyba nie przetłumaczę. Mam problem z rozszyfrowaniem niektórych liter. Właściwie jakiej czcionki użyto do publikacji tego opracowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 months later...
Witam
@ ahueca: jeśli możesz przetłumacz i wklej do posta :
@ Kemet: Jakieś postępy na froncie? podziwiam Twoją determinacje, minął ponad rok od ostatnich wieści a ciekawość nie spada:)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na froncie rozpoczynam ofensywę. Moje obecne działania skupiają się na zdobyciu dostępu do mapy AZP i sprawdzeniu interesującego nas miejsca. Faktycznie długo się nie odzywałem ale teraz wracam do roboty. W między czasie wyskoczyła jeszcze sprawa lokalizacji starego cmentarza ale to już osobny temat. No więc tak jak wspomniałem mam namiar do jednego archeologa dzięki któremu sprawdzę to miejsce. O wynikach oczywiście Was poinformuję. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Cytat podany przez Ahueca: Po północnej stronie szosy, prowadzącej od stacji kolejowej Terespol do Tucholi, niedaleko Konopatu Polskiego, blisko punktu przecięcia szosy z drogą z Drozdowa do Konopatu P., między kamieniami milowymi 22 i 23 znajduje sie półkoliste wzniesienie w stronę północną, o tylnej ścianie wyłożonej kamieniami. Na tym miejscu przy budowie szosy w r.1856, przy wykopywaniu polnocnego rowu odkryto grób kamienny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witajcie, w chwili obecnej pracuję nad tłumaczeniem jednego z rozdziałów Ein Pomersches Herzogthum...", który traktuje o Konopacie. Może tama coś znajdę. MartynaK dziękuję za informację. Chyba domyślam się gdzie jest to miejsce (to grób skrzynkowy). Niestety jest to kawałek drogi od mogiły". Około 1,5 km. Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witajcie, moja babcia pracowała w czasie okupacji dla von Gordonów w Polskim Konopacie. Pamięta właściciela majątku, hrabinę i szóstkę jej dzieci, którymi się opiekowała. Babcia ma 90 lat, a pamięta imiona wszystkich córek von Gordonów. Pamięta również Twojego pradziadka Kemet (niestety nie potrafi sobie przypomnieć jego nazwiska). Moja babcia jest bardzo ciekawa co stało się z von Gordonami po opuszczeniu majątku w 1945. Przekazałam jej informację, że historia rodu jest spisana w języku niemieckim i w książce są informacje o Polnisch Konopath. Szukałam tej pozycji książkowej-niestety bezskutecznie :( dlatego zwracam się w imieniu mojej babci do Was z ogromną prośbą : jeśli wiecie cokolwiek na temat powojennych losów von Gordonów z Polskiego Konopatu to bardzo proszę o kontakt lub materiały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Poszukuję kontaktu z wnukiem Gordona z Konopatu o nicku PeterVG, który wypowiadał się na tym forum. Aktualnie pracuję nad historią majątku Gordonów w Laskowicach w związku z udziałem w partnerskim programie rewitalizacji parku, zainicjowanym w 2017 roku przez Nadleśnictwo Dąbrowa. Szkoda że kol. De Contrabando ma czerwoną kartkę, bo pewnie już się nie podzieli tą wiedzą o Gordonach, o których jak pisał wie wszystko". Może jednak ktoś, coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Kolego horpyna. Dwa dni temu wysłałem email do PeterVG. On mieszka w RPA. Kiedyś przekazał mi trochę zdjęć z Konopatu i Laskowic. Chciałbym to udostępnić TOKK Sukcesja w związku z rewitalizacją parku. Mam nadzieję, że się odezwie i wyrazi zgodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie