Skocz do zawartości

Skierniewice Niedzielne poszukiwania 1"


cacodaemon-skc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ty sobie kolego cacodaemon-skc popatrz na tym forum dobrze.
Odpisałem Ci w spawie Twojego marnego Sasa i post wcieło.
Straszna inwigilacja i cenzura na tym forum panuje.
I Proszę bez jakiś kartek, bo znam prawo i gniew moderatora jest bezzasadny.
Nie wiem za co dostałem trzy żółte kartki ale ja to wyprostuję. Prawo jest prawem i mam prawo do uczciwego procesu. Dziadek był prawym człowiekiem i nauczył mnie kultury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Masz rację Mnieciu!
Z tego co zauważyłem na tym forum,,to moderatorzy mają trochę nierówno...!Nic nie pasuje.
Nie ten serwer, nie tak zatytuowane i Zamknięte!
Nie chciałbym być podwładnym co niektórych!!!;)
Pozdrawiam!

P.s.
Ty Mnieciu, widzę że ostro awansowałeś!
Ciekawe ile mi się dostanie?:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebywanie na forum Odkrywcy nie jest obowiazkiem a przywilejem.
Jak widze kolega ma bardzo dlugi staz na naszym forum i wie o czym pisze. Ale czasami warto sie zastanowic przed nacisnieciem dodaj" - wielu userow o tej prostej regule zapomina. A potem lament.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej powiem - Userzy mają bardzo słuszne pretensje" o to, że się czepiamy, cyt. :

Nie ten serwer, nie tak zatytułowane i Zamknięte"

no jak tak można !!

właściwie nie serwer, tylko dział - powinno być.

Podzielili ODK na jakieś durne działy, wymyślili jakieś regulaminy działów, których w rzeczywistości nie da się respektować, bo same bariery i utrudnienia.

Inna sprawa, że po co wogóle czytać jakieś durne regulaminy - o so chodzi ??

trollować, przeklinać nie można - co to za Forum ?

Przecież jak wchodzę do obcego domu, to też nie mówię dzień dobry", tylko wskakuję w papucie, biorę sobie browara z lodówki, rozsiadam się w fotelu, pilot i TV ... no nie jest tak ?

Panowie - tak jak woytas napisał poniżej :

Przebywanie na forum Odkrywcy nie jest obowiazkiem a przywilejem." - nikt nikogo na siłę tu nie trzyma.

Ale czasami warto sie zastanowic przed nacisnieciem "dodaj - wielu userow o tej prostej regule zapomina. A potem lament." - każde forum ma swoje zasady, a czasami niektórym ciężko przychodzi przeczytanie i zrozumienie tych zasad.

Może warto czasami przeczytać i pomyśleć zanim się coś palnie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz...jaoś większość nie ma problemów z tytułowaniem wątków.

i nasze szlachectwo nie ma nic do tego - są zasady ustalone i zatwierdzone przez administratora - obowiązują wszystkich.

jeżeli ciężko tobie to respektować ... no cóż - bez żalu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie Panowie

Po pierwsze to nie jest odpowiednie miejsce do tego typy rozmowy !!!

:P\\

Po drugie jeśli zamieścisz na forum coś niespotykanego moderator może momentalnie usunąć wątek i zgłosić się do ciebie w sprawie kupna.

Zdaża się ... :L

Po trzecie chołota czyli user" miał kiedyś coś do powiedzenia szlachcie ? Kijem w łeb i na role kopać fanty.

Jestem Rasisto/Faszystą :I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W zasadzie to nie latam, dopiero co kupiłem pierwszy wykrywacz. Wybór padł na kanarka gdyż interesują mnie raczej drobnica (i na początek nieskomplikowana obsługa). Dziś przeszedłem się kontrolnie po swojej okolicy ale znalazłem tylko jakieś kawałki łusek, nakopałem się przy tym więcej niż podczas 2-wu miesięcznej pracy na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cześć,
Może Ci się coś przyda.
Stacjonująca w okolicach Kamiona 28. Dywizja Piechoty pułkownika Broniowskiego, została zaatakowana przez oddział niemieckiej 10. Dywizji Piechoty, który wyszedł ze
Skierniewic na rozpoznanie. Zwiad niemiecki został rozbity. Niemcy stracili trzy samochody,
które zostały zniszczone przez artylerię I dywizjonu 28. Pułku Artylerii Lekkiej kapitana Jana
Kostki. W rejonie Kamiona doszło do jeszcze jednej bitwy z wojskami niemieckimi.
Odpoczywający w rejonie wsi 28. dywizjon artylerii ciężkiej z 28. Dywizji Piechoty, został
zaatakowany przez zwiad niemiecki w sile czterech wozów opancerzonych i pięciu
samochodów ciężarowych z piechotą. W trakcie walki, Niemcy wybili doszczętnie zaprzęgi
dwóch polskich baterii haubic ciężkich kalibru 155 mm. Z bitwą tą wiąże się postać
bohaterskiego podpułkownika Władysława Bednarskiego, który zebrał swoich żołnierzy i
osobiście obsługując działo, wspierany ogniem dział znajdującego się w pobliżu 28. Pułku
Artylerii Lekkiej, zniszczył kilka wozów niemieckich, powstrzymał natarcie wroga i zmusił
go do ucieczki. Niestety podpułkownik Bednarski zginął w walce.
Dowódca Armii ,,Łódź”, generał Thommee, wydał rozkaz swoim oddziałom, aby
przebijały się do Warszawy. 9 września, podczas przegrupowania, na skutek zatłoczonych
przez uciekającą ludność cywilną dróg, od 30. Dywizji Piechoty odłączył się II batalion 84.Mieszkańcy Puszczy Mariańskiej zetknęli się z agresją niemiecką już pierwszego dnia
wojny. Rankiem, 1 września pojawiły się nad Puszczą Mariańską samoloty niemieckie
wywołując niepokój wśród mieszkańców złowrogim warkotem silników. Samoloty
przeleciały nad miejscowością kierując się w stronę Warszawy. Już od pierwszych dni wojny
przez Puszczę Mariańską przemieszczały się kolumny rezerwistów powołanych do wojska na
mocy ogłoszonej przez prezydenta Ignacego Mościckiego powszechnej mobilizacji. Wielu z
nich było jednak niekompletnie umundurowanych i uzbrojonych. Ten wielki ruch wojska
związany był z koncentracją Armii ,,Prusy” generała Dąb–Biernackiego w rejonie:
Skierniewice – Piotrków Trybunalski – Tomaszów Mazowiecki. Przez Puszczę Mariańską
przemieszczały się również kolumny przerażonej ludności cywilnej, która uciekała przed
Niemcami na wschód w kierunku Żyrardowa i Mszczonowa. 6 września lotnictwo niemieckie dokonało nalotu bombowego na Puszczę Mariańską.Tego dnia, po nalocie, w godzinach
wieczornych w Puszczy Mariańskiej dokonana została koncentracja policji ze wszystkich
posterunków powiatu. Policjanci, wraz z rodzinami, odjeżdżali na wschód, w stronę
Żyrardowa i Mszczonowa. Na apel podpułkownika Umiastowskiego, szefa propagandy w
Sztabie Naczelnego Wodza, o kierowaniu się wszystkich zdrowych i silnych mężczyzn na
wschód, w celu wstąpienia do nowo tworzonych tam armii, Puszczę Mariańską opuścili
wszyscy młodzi mężczyźni. 8 września w okolicach Puszczy Mariańskiej pojawiły się patrole niemieckiej 31. Dywizji Piechoty należącej do XVI Korpusu
Pancernego. Tereny byłego województwa skierniewickiego (w tym Puszcza Mariańska)
znalazły się na drodze wycofujących się oddziałów Armii ,,Łódź” .
Poszukaj w necie- jest tego dosyć dużo.
Pozdrawiam,
Mazow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki były świetne rano -13 stopni. Stalowe szpadle trzeba było wspomagać siekierką, aby kruszyć ziemię. Poznałem chłopaków, chętnie podpowiedzieli kilka praktycznych i teoretycznych rzeczy także dla mnie, jako świżaka wypad udany. Jedyny fancik to 5gr z 1923r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie