Jump to content

Odtworzenie wyposażenia Ringstand 58c


Recommended Posts

Witam.
Chciał bym abyśmy wspólnie otworzyli wyposażenie schronu(stanowiska strzeleckiego) Ringstand 58c. Wiadomo że napewno posiadał Karabin maszynowy MG 42 lub MG 34. Jakieś skrzynki z amunicją ? Granaty trzonkowe ? Coś jeszcze ? kuchenka tam była ? jak wyglądała ta szyna a raczej ten cały stelaż na którym był karabin ?

Pozdrawiam Wojtek P.
Link to comment
Share on other sites

Bo tego wyposażenia praktycznie nie było. W wersji z powiększonym przedsionkiem był czasem przewód kominowy do improwizowanego pieca. Szczególnie te R 58c budowne na terenach Polski w 1944 r. mają wiele odstępstw od standartowego projektu, są często nie wykończone (nie mają np. zabetonowanego stalowego pierścienia w otworze, nie ma w nich śladów żadnych instalacji.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
A kto powiedział że były obsadzone i pilnowane? często jeszcze nie gotowe do walki,w szalunkach wpadały w ręce sowietów- tak na prawdę większość umocnień niemieckich budowanych w latach 1944-45 miała nikłą wartość bojową były dobrym uzupełnieniem dla starszych fortyfikacji ale wybudowane w szczerym polu lub małych miasteczkach nad Pilicą lub nad Rawką nie porażały swą siłą ognia i stopniem ochrony załogi... o ile ją posiadały.Częściej do umocnień docierały sowieckie czołgi niż ich potencjalni obrońcy spiesznie opuszczający linię Wisły na piechotę,furmankami,sankami na rowerach ot taka mała powtórka z39 tylko role odwrócone.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information