Skocz do zawartości
  • 0

fragment szyldu Kuźni/Kowala


Rosforek

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

no ja tam widziałem jakąś postać od początku. anioł nie anioł ale ten ktoś jak dla mnie stoi przy kowadle. teraz widać wyraźnie uniesioną rękę z młotem". I ostrożny bym był z tym sarkazmem bo już raz się popisaliście w tym temacie :O)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy wykopany przedmiot staram się zabierać do domu. Jak to wykopałem uznałem, że to kwałek jakiegoś złomu( pewnie jak większośc jakby to zobaczyła) , ale mam zasadę, że przedmioty czyszczę dla pewnosci, że to nic fajnego (zawsze w wodzie). Ziemia i rdza odeszła i ukazał się wizerunek;] Tylko kowal przychodził na myśl. Ba okoliczni mieszakańcy wsi, w której znalazłem przedmiot mówili, że istniała gdzieś" kuźnia lecz nikt jej nie pamięta, nawet Ci starsi mieszkańcy, był ona już od kilku stuleci, ale ślad nigdzie po niej nie został.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z fajniejszych znalezisk, jakie ostatnio widziałem. Niestety jak zwykle niedocenione. Sądząc po stroju postaci kowala/anioła stawiałbym na XVI/XVII wiek. Przedstawienie tajemnicze, naprawdę świetna przygoda...

Gratulacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawione przez kopijnika szyldy kominkowe wykonane sa w technice odlewu z żeliwa. Fragment płyty z przedstawieniem kowala/anioła jest żelazny, wygląda na kuty. Stylistyka także zupełnie odmienna.

czyli bzdura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełam kutego żelaza
krystalizację kutego żelaza
zastosowanie (cel) kucia
kolega mówi to znaczy wie...

analogiczne wytwory z kutego żelaza - są?

czyli - płaskorzeźba reliefowa wypukła wykonana w technologii kucia
czyli - nie czekanka
nie przetłaczanie
nie puncowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopijnik ja też byłem za tym że to coś hmm zdobniczego, przeglądałem różne rzeczy niestety analogii nie znalazłem, nie wykluczam tego, że jest to coś od pieca, ale tak jak to stwierdził R51 jest to z żelaza, solidna robota kowalska"?

niestety w najbliższym czasie nie mogę tam powrócić; -[

i rzeczywiście to może być też anioł.

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie