Jump to content

Poligon Raducz


Norberet

Recommended Posts

Koledzy mam pytanie, związane z poligonem w Raduczu niedaleko Skierniewic i Rawy Mazowieckiej. Wiem, że dawnej był to poligon Wojsk Nadwiślańskich, ale później bynajmniej w latach 2002-2004 kiedy ja służyłem był pod władaniem MSWiA, tzn. głównie Policji, jako poligon chemiczny i ćwiczeń współdziałania z armatkami wodnymi i BTR'ami. Wiem również, że szkolili tam się BORowiki i inne jednostki, również wojskowe, była tam strzelnica do strzelań wyborowych, AKMS, PK i rzutnia granatów. Kiedy w 2003roku tam się szkoliłem na łące dokładnie na przeciwko strzelnicy głównej, najdłuższej gdzie strzelało się z AKMS'ów i SWD leżało dużo amunicji ślepej jak i ostrej. Dosłownie walała się pod nogami, była tam wyschnięta trawa i kiedy tam ćwiczyliśmy wielu z nas zbierało tą amunicję, nie wiem w sumie po co, ale nikt z kadry" tego nie kontrolował. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy nadal tam jest ten poligon i czy jest to teren jakoś pilnowany. W obecnych czasach kryzysu MSWiA jak i MON pozbywa się swoich terenów i mienia niepotrzebnego. Więc może jest to teren prywanty lub w ogóle opuszczony. Ma ktoś jakieś info na ten temat??
Link to comment
Share on other sites

Służyłem w Nadwiślańczykach" i byłem w Raduczu.
Na terenie poligonu stał kadłub czołgu T-34 z zdjetą wieżą ,który grał" w Czterech pancernych". Nie pamiętam tytułu tego odcinka w którym to Rudy" brawurowo ; ) ucieka Niemcom i traci wieże.
Link to comment
Share on other sites

Witam
Dziś czasami ćwiczy BOR, teren pilnowany. Kiedyś Wojska Nadwiślańskie i jedne z największych przysięg wojskowych w Polsce. Teraz głównie wszyscy przyjeżdżają na porządną strzelnicę.
Pozdrawiam
jakbyś miał jakieś ciekawe miejsca w tych okolicach chętnie przyłącze się do poszukiwań ( jak coś to pisz na priv)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Sluzylem w Raduczu tz mialem tam okres unitarny od 7stycznie 1996 do 14 kwietnia 1996. potem przebywalem jeszcze tydzien na poligonie w czerwcu.Pozostalosci po carskich koszarach to parterowe budynki w ksztalcie niewielkich dworkow i toalety ze skoczniami oddzielone jedna od drugiej deskami o szerokosci 15cm.Bylo to bardzo mile bo nie przeszkadzalo w konwersacji.Toalety zaczeto przerabiac w 1996 roku przed przysiega w marcu budujac scianki dzialowe i dodajac drzwi co poprawilo komfort kupkajacego. Z nowych budynkow byly tam bodaj ze trzy bloki koszarowe izba chorych ,stolowka. Na poligonie strzelnica, specjalnie zbudowane ruiny budynkow do cwiczen w dwoch miejscach.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information