Skocz do zawartości

15 bunkier


GzesioB

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja tematu z wątku 12 bunkier - tamten już zbyt długo się otwiera.Temat dotyczy niemieckiego poligonu zlokalizowanego na północ od Radomia.Właściwie części poligonu o nazwie : Heeresgutsbezirk Truppenübungsplatz Mitte Radom zwanej Lager Kruszyna.W związku z licznymi e- mailami które otrzymuję podam dokładne współrzędne geograficzne poszczególnych obiektów.I apeluję po raz kolejny - zasypujcie swe dołki - szanujcie las i pola uprawne.Uszanujcie miejsce w którym tysiącom ludzi różnych narodowości historia napisała tragiczny życiorys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51°33'42.70'' N 21°14'12.33''E
Najprościej trafić jadąc drogą Głowaczów - Wola Goryńska.
Jeżeli miniecie znak koniec obszaru zabudowanego" Brody to z asfaltu skręcić w prawo w polną drogę zaraz za zabudowaniami.Polna droga po lewej stronie rosną wierzby.Po dojściu w lesie do rozwidlenia dróg kierunek na zachód.Schron znajduje się po lewej stronie piaszczystej drogi.Właściwie na skarbie głębokiego piaszczystego wąwozu.Schron wysadzony po wojnie.W latach 70 - tych był widoczny z dużej odległości - jest na wzgórzu.Aktualnie drzewa go przerosły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51°33'57.70''N 21°13'35.51'' E .Pozycja przybliżona.Trafić nie jest prosto.Kontynuujemy wędrówkę piaszczystym wąwozem.Bunkier jest po lewej stronie drogi ale znacznie głębiej w lesie niż pierwszy.Trudno go dostrzec z drogi.Jeżeli po lewej stronie drogi jest przesieka to poszliśmy za daleko.Uwaga - przesieki (obszary z wyciętym lasem porośnięte krzakami i małymi drzewami są dwie.Po minięciu drugiej trzeba się wrócić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51°33'36.36 N 21°13'54.77" E
- jedyny schron z wejściem od wschodu.Trafić tam można idąc na południe od schronu nr 1 (wysadzonego)ścieżką.Znajduje się na niewielkiej polanie.Podążając ścieżką dalej na południe dotrzemy bo betonowej kotwy na pozycji :
51°33'37.13 N 21°13'58.45" E
Idąc dalej na południe po przejściu przez gruntową drogę na wprost i po prawej rozciąga się pole kiepsko porośnięte trawą.Idąc dalej dotrzemy do głównego schronu na pozycji:
51°33'32.67″ N 21°13'42.15″ E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Teren bagnisty to się robi tam coraz częściej.Byłoby inaczej gdyby właściwie dbano o system melioracyjny tego terenu zaprojektowany przez Niemców.Wykonany rękami robotników przymusowych.Kosztem wielu ludzkich istnień.System melioracyjny obejmował cały teren poligonu - nie tylko okolice Kruszyny.Na jednym z mostków jest słabo widoczny napis po rosyjsku Pomścijcie nas"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ciekawy temat Grzesiu, Może skrzykniemy się z naszymi chłopakami z naszej okolicy i zrobimy jakiś wypad coś na zasadzie rajdu po tych umocnieniach? Połączymy to z manewrami grh i dodatkowo słuchając informacji nt. od ciebieco to może byc arcyciekawie, co ty na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj namiary,daj mapkę.A potem chodzę i podziwiam syf jaki tam po sobie zostawiacie.Ja też jeżdżę po giełdach kolekcjonerów i udało mi się podsłuchać arcyciekawą rozmowę handlarzy.Jak to na forum odkrywcy namierzono jelenia co podał dobrą miejscówkę.Ci nieliczni,którzy podjęli ze mną współpracę zyskali więcej niż oni.I to zgodnie z prawem.Liczyłem na uczciwość.Po prostu udział w wyprawach lub chociaż dokumentację fotograficzną ewentualnych znalezisk.I poza nielicznymi wyjątkami przeliczyłem się.Zamieszczałem zdjęcia wykonane przeze mnie.Strzępki informacji z prośbą o rozwinięcie tematu.Zdjęcia potem pojawiły się na przykład na Regiopedii.Może by tak autora zdjęć zapytać o zgodę ? Ale po co ? Dodatkowo zostały błędnie opisane.Ale jaki hardcorowy teren opisałem.Idealny do zabaw w paintballa czy rajdów samochodowych.Co z tego że po ludzkich kościach.Mam dość - koniec wątku z mojej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zagwarantować ,że póki co to narazie nic tam nie kopałem ponieważ z moim sprzętem kicha narazie posiadam W4P i md3006(nic nim nie znalazłem) a W4P tam owszem szukałem i jeden jedyny dołek wykopałem i go po sobie zasypałem . Wiem ,że to ważne aby po sobie zostawiać zasypane dołki a mianowicie sam kiedyś skręciłęm sobie kostkę w takowym.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel2213- Co to za tłumaczenie,czy kolega GrzesioB ma wyłączność na ten teren -NIE !!!! Już kilka razy prosiłem o namiary i wspaniałą" mapkę którą miał stworzyć ,ale nie kolega traktuje wszystkich jak wandali.Na pewno wszyscy tam przyjadą i wykopią wszystko co pozostało.To wielki błąd,są tacy w tym gronie co szanują historie i to dlatego dzięki nim można oglądać tyle wspaniałych obiektów zrekonstruowanych które na pewno i kolega GrzesioB oglądał i podziwiał.Może nam chodzi o to samo,może jakiś zryw pozwoli ocalić te obiekty a możne i odnowic.Wtedy wszyscy którzy by przyjechali mogliby zazdrościć takiej organizacji i tego co zostało zrobione.No chyba że nasz kolega który niema do nikogo zaufania niedopusci
nikogo do obiektów .Wiec pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań na własna rękę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
A może po prostu mam dość cwaniaczków ?
Daj mapę , daj miejscówę i spadaj :-)
Kilka lat temu w piękną słoneczną niedzielę :
- pojechałem rowerem na wycieczkę ,
- w lesie tłok i krajobraz księżycowy ,
- coś sobie w oddali wybuchło ,
- tupot nóg i odgłosy pośpiesznie odjeżdżających samochodów .
Byłem jedynym który pojechał w kierunku eksplozji .
Resztę historii niektórzy znają .
Wiek XIX nazwano wiekiem pary i elektryczności.
Wiek XX - elektroniki i komputerów .
Wiek XXI - chamstwa i znieczulicy ?
Ktoś dawno temu na tym forum określił bardzo dosadnie większość posiadaczy piszczałek . I miał rację :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie