Skocz do zawartości

X-Terra 705 czy cos innego?


suchy ss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Poszukuje sprzętu dla mojej żony :)chodzi mi o coś uniwersalnego, tak żeby pokopać militarkie i kolorek, w granicach 2500zl, myślę nad X-Terra 705, czy ten wykrywacz jest w miarę łatwy" w obsłudze? no i jak jest naprawdę z jego uniwersalnoscia?:) zona miała styczność jedynie z Ace 250 i Minelabem EX II, lecz ten drugi ja jej ostawiałem :]
Dziękuje za wszelka pomoc!!:)
pzdr.
Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo łatwy w obsłudze i przede wszystkim ergonomiczny, co się na pewno żonie spodoba:) Co do uniwersalności to jak najbardziej, choć oczywiście z ukierunkowaniem na kolor. Jedyną rozsądną alternatywą, jaką mógłbym zasugerować jest White's MXT, ale ergonomia już nie ta.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego WanWorden :)
Jesteś w stanie powiedzieć mi coś o szukaniu militarki tym sprzętem, jak się szuka żelaznego złomu"? posiadam EX II i trzeba się trochę agimnastykować" szukając takich rzeczy a chciałbym żeby zonie było trochę łatwiej :P żeby zaraz jej się nie znudziło :]
pzdr.
Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sprawa jest dość prosta bo masz do wyboru albo tryb pół-statyczny, gdzie masz podstawową dyskryminację (mniejsze kawałki) i szukasz z nieco większym zasięgiem, (jakbyś miał statyka) albo dynamiczny, gdzie większe żelazo da się rozpoznać po wskazaniach na wyświetlaczu czy po dźwięku. Gimnastyka nie będzie potrzebna;-) Podobnie jest zresztą w MXT.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się zastanawiam nad X705 i mam takie pytanie odnośnie zasięgów, czy np dorównuje ciboli w monetkach (pomijając różne cewki) i jak jest na z militarką czy na odpowiedniej cewce da radę pociągnąć hełm z metra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sudajew
Co to za pytanie?Jesli bys spytał czy 505 dorówmuje Ciboli to by było o.k
Zatem...Przewyższa i to sporo,a w trybie prospecting wymiata.
Zresztą...705 to profesjonalny wykrywacz(strojenie reczne i auto do gruntu,mnogosc ustawień,prospecting,kilka cewek o róznych częstotliwościach itd...)
CAŁKOWICIE INNE PÓŁKA NIŻ CIBOLA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzu ale w czym przewyzsza? W cenie? To na pewno;-) a na powaznie skoro mowisz ze blizej ciboli do 505 rozumiem ze chodzi o zasieg to przeciez 705 ma taki sam. Na forum proscana masz testy vaquero i T70 wypadaja podobnie dopiero w prospectingu terra ma przewage znaczaca. Dla mnie jesli ktos nie dokupuje do terry dodatkowych cewek to duzej przewagi nad tesoro nie uzyska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy robione w powietrzu NIGDY nie powinny być wykonywane!!Nie są i nigdy nie będą miarodajną oceną zasięgów.Swoją drogą to nawet nie wiem po co sie ktoś w to bawi.A czemu?Popytaj speców od wykrywaczy(nie dilerów) to sie dowiesz.
Ja Ci powiem jedno.Najwazniejsze jest manualne strojenie do gruntu.Jak dostroisz dobrze do gleby,to zobaczysz ile centymetrów wzrosnie zasięg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak...
Najlepsza na kolorek jest 18,75kHz.Czy tam koncentryk czy DD.(koncentrykiem lepiej sie namierza,ale to tylko kwestia wprawy)
Standartowa 7,5kHz DD jest cewką bardziej uniwersalną,ale kolorek tez pięknie łapie".Zelazo,w szczególności te większe, tez znajdziesz bez problemu.
A jeśli masz miejscówke bardzo zasmiecioną,to bez wahania kupuj snajperke" 18,75 kHz.Ale z doświadczenia wiem ze i 7,5kHz daje rade spokojnie.
I taka moja dobra rada...
Wyczuj prospecting,a zobaczysz jakie doły bedziesz kopał.(jesli jestes maniakiem zasięgów ;). )


Pozdrawiam
Zwierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drawen85
Jak najbardziej da się kolor kopać.Ale tez bez wyczucia" i próbach ze tak sie wyraze -dyskryminacyjnych się nie obejdzie...
A jeśli chodzi o plaże to nie pomoge...
Działam w lesie,sporadycznie na polach.


Pozdrawiam
Zwierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie