Skocz do zawartości
  • 0

Czacha ss czy kawalerii ??


kudlaty

Pytanie

Witam!
Trapi mnie straszny problem który nie daje mi spać po nocach :-) otóż, czas pewien temu trafiłem fajną czachę w rejonie starego śmietniska pewnych koszar kawalerii, byłem święcie przekonany ze jest to insygnie ss. Ostatnio na forum ktoś pytał tez o swoją czaszkę i odpowiedż nie była zbyt oczywista. Mój egzemplarz przedstawiam na zdjęciu , wielkość standardowej czachy ss. W bezpośredniej bliskości wyszły blachy kolaży (radfahr), kavalerii (kav.) i transportu konnego (fahr), najblizszy fant ss wyszedł jakieś 500 - 600 metrów od czachy i był to potłuczony tależ. Prosze o opinie na temat przeznaczenie tego oznaczenia.
Pozdrawiam Mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Trapi mnie straszny problem który nie daje mi spać po nocach :-) otóż, czas pewien temu trafiłem fajną czachę w rejonie starego śmietniska pewnych koszar kawalerii, byłem święcie przekonany ze jest to insygnie ss. Ostatnio na forum ktoś pytał tez o swoją czaszkę i odpowiedż nie była zbyt oczywista. Mój egzemplarz przedstawiam na zdjęciu , wielkość standardowej czachy ss. W bezpośredniej bliskości wyszły blachy kolaży (radfahr), kavalerii (kav.) i transportu konnego (fahr), najblizszy fant ss wyszedł jakieś 500 - 600 metrów od czachy i był to potłuczony tależ. Prosze o opinie na temat przeznaczenie tego oznaczenia.
Pozdrawiam Mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke odswieże ten temat bo pomimo upływu czasu nadal nie wiem czyja jest ta moja czaszka :-D, znalazłem takie zdjęcie żołnierzy z 5 Regimentu kawalerii jak widać mają oni między wiencem a gapa doczepioną trupią główke. Moja wyszła na śmietnisku po m.in. 8 Kav. Rgt. .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest standartowa wielkość czachy SS " ? Znam kilka rodzajów w.w. i ich wymiary są bardzo zróżnicowane. Popieram Whatfora, dodając grenadierów pancernych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odpowiem na to pytanie :) mój kolega trafił taką niedawno i tez nikt niemógł mu odpowiedzieć na to pytanie ale doczytał sie w literaturze iż jest wczesny wzór czaszki SS z czapki.


http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?t=6580&highlight=

pozdro -=OnyX=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie