Skocz do zawartości

Baligród-Bieszczady


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wkrótce wybieram się w okolice Baligrodu.Gdzie można zdobyć jakieś informacje na temat działań wojennych w czasie 1 wojny światowej rozgrywających się na tym terenie?Wiedza moja dotycząca tamtych okolic jest u mnie niestety nader skromna i z chęcią bym ją poszerzył za wszelkie informację w tej materii będę wdzięczny.Jestem pasjonatem Wielkiej Wojny i będąc w miejscach związanych z tymi wydarzeniami staram się dowiedzieć jak najwięcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby zajechać od razu na Rabe i o wszystko wypytać Laszla. Tylko ostrzegam, tanio wiedzy nie sprzeda. Myślę, że cena będzie oscylowała w granicach 2x 0,7 albo skrzynki żubra. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze jestes pasjonatem pierwszej wojny. jak bys byl prawdziwym pasjonatem to bys wiedzial wszystko o 1 wojnie. poprostu chcesz latwo zdobyc informacje i znalesc duzo fajnych fantow. kazdy lubi najbardziej pierwsza wojne bo njaladniejsze fanty wychodza. ja kopie juz 3 dzien na jurze 1 wojne i jak naarzie wykopalem tylko pelno czubkow od mosina i manlchera luski i nic konkreytnego. postaraj sie a znajdziesz info. bo kto szuka ten znajdzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak naprawdę to mam trochę materiałów na ten temat,ale po prostu liczę na to że ktoś wie o czym ja nie wiem\\,wiele lat temu chodziłem po okolicach Chryszczatej ale sprzęt miałem kiepski samoróbkę.W sumie fanty to sprawa dla mnie drugorzędna lubię oglądać ciekawe miejsca i wysłuchiwać ciekawych historii.Kiedyś jednak będąc na południu Polski poznałem takiego jednego gościa,cholera codziennie mu stawiałem a on fajne historie opowiadał tylko niestety wyssane z palca,niestety za póżno się zorientowałem ale co wypił to jego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
a ja w sobote, bylem pod krakowem na 1 wojnie i slabo. carski cycuszek i luski manlicher czubki mosin manlicher i luski wegierskie.a wykopal bym sobie cos sensownego, klamry jeszce nie znalazlem, ale w wakacje na podkarpaciu znalazlem medal z franzem josefem. ja jestem z krakowa, jak by byl ktos chetny sie gdzies ruszyc to napiszczie na maila wowkrk@interia.pl mzona by nawet udezyc gdzies pod tarnow gorlice czy tamte rejony, ja dysponuje transportem z krk. pozdrawiam(wow)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie