Skocz do zawartości

Garret Ace 250 czy Teknetics delta 4000?


Kamil1994

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Witam.

Mam dylemat. Zastanawiam się czy kupić Ace czy Deltę. Oba wykrywacze przypadły mi do gustu (ze wskazaniem na Ace). Proszę was o poradę co wybrać. Z góry dziękuje.

I jeszcze jedno. Jaka jest różnica w Ace między cewką 6,5x9 Rino Tough PROformance a 9x12" PROformance?
Napisano
Zasadnicza różnica: Większa cewka więc większy obszar obmiatania! Głębokość nieznacznie się zwiększa. Nie wiem ile głębokość jest większa (4-5cm?) mam dużą i małą cewkę biegam na dużej jak mi zależy na większym obszarze penetracji. Na małej biega bo żona bo dużą jest cięższa;) Pozdrawiam
Napisano
Jak dla mnie ACE 250 to kombajn na pola:) Powala swoją prostotą względem skuteczności. Skłaniał bym się ku Garrettowi ale to już moja osobista opinia:) Pozdrawiam
Napisano
tomala....ty wiesz :)

90% moich znalezisk......to ACE (standardowa cewka) i nie pola :))

zasięg ? sztych łopatki ? ile to jest 20-22 cm ? w zależności jaka łopatka i jaka monetka :)

inne do 70-75 cm, np. garnki, miski, kubki i inny większy złom - w moich rejonach hełmy już raczej nie występują - przynajmniej na tej głębokości.

najważniejsze to wyczuć sprzęt.
Napisano
może tu coś znajdziesz :

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=646527

mam osłonę własnej produkcji - w w/w wątku :)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 19:38 15-05-2010
Napisano
Tak jak koledzy piszą tyfus i tomala sprzęt jak najbardziej za tą cenne prostota i efektywność.
Co do wytrzymałości nie jest zła. Można chodzić spokojnie bez żadnej osłony tylko trochę trzeba uważać na kamienie, pieńki od ściętych drzew i większe gałęzie no ale tak chyba jest z każdym sprzętem.

Pozdrawiam
Napisano
Wad ACe nie ma :)
No moze moglby byc troszke glebszy, ale to nie koniecznie, oraz miec seryjne azurowe oslony na cewke, takie jak te starszego typu. Nowe lopaty" zatrzymuja snieg i piach, a takze wode wiec sa malo zachwycajace. Kruchy podlokietnik latwo jest zlamac wiec trzeba uwazac.
Dla mnie najwieksza wada jest brak regulacji glosnosci i brak podswietlenia skali, reszta mi sie podoba.
Zalety ?
Prosty, niezawodny, skuteczny, latwy w obsludze, wygodny w transporcie i uzytkowaniu, niezbyt pradozerny. Precyzyjny pinpointer i spora ilosc zamiennych cewek, ktorych zadko kto uzywa :) to takze zaleta. Sporo stalych programow i mozliwosc ustawienia wlasnego, sporo poziomow czulosci i sporo ustawialnych punktow dyskryminacji tez sie moze przydac. Nadzwyczaj przyjzany dla poczatkujacych, ale i u bardziej doswiadczonych czesto, po zakupie nowej wykrywki, pozostaje w rezerwie". Mala strata utrata wartosci przy ewentualnej odsprzedazy a czasem nawet drobny zysk to tez sprawa nie do pogardzenia.
Napisano
wady; brak podświetlenia (ale kto szuka w nocy?)
brak regulacji głośności, ale taśma izolacyjna zalatwia sprawe

zalety; prosta obsługa
dość precyzyjny pinpointer
zasięg (jak dla mnie, co pokazuje zdięcie, cała łopata ma 85cm przedmiot na około 60cm)
Napisano
XIX wieczne zapalniki, luski, guziki, medale, medaliki i inne kolorki tak samo jak na polu :)
Zelazo ? Nie wiem, nigdy nie chcialem wykopac ani miny ani bagnetu ani karabinka i tego nie szukam wiec tu nie pomoge :(
Napisano

Cześć wszystkim. To wiadro leżało na głębokości około 60cm, wiec do szukania w lesie raczej też się nadaje. Troche więcej ostrożności przy przemiataniu, osłona na cewke i jest OK!

Napisano
Koledzy poszukiwacze a jak ACE sprawuje się na tle militarki? Chodzi mi o łuski, czubki itp. Może kolega kaskaxxx wypowie się na ten temat skoro chodzi po lesie.

Pozdro
Napisano

Jak widać całkiem dobrze radzi sobie z takimi rzeczami jak luski czy pociski. Max glębokość z jakiej podniosłam luske to 20cm. Rzadko chodze po lesie bo jednak wole podnosić monetki i biżuterie.!

Pozdrawiam Kasia.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie