Jump to content

pytanie do ace 250


Faber94

Recommended Posts

kupiłem parę dni temu garretta ace 250 i pierwszy dzień ciągle szukałem na trybie all metal i znajdowałem z reguły śruby, gwoździe i kapsle. Potem na jewelery i było troszkę lepiej. słyszałem że tryb coins jest przystosowany do amerykańskich monet. Bardzo zależy mi na drobnicy więc może poradzicie mi który tryb najbardziej się do tego nadaję.
Dziękuję i pozdrawiam, Michał
Link to comment
Share on other sites

allmetall czułość na max a jak się wzbudza to jedna kreska mniej... czasem dwie ale to tylko w złym gruncie. na allmetalu będziesz słyszał jak przedmiot skorodowany lata po skali dając rożne sygnały.... jeśli chodź raz usłyszysz sygnał na żelazo masz prawie pewność ze jest to skorodowany przedmiot. w innym przypadku będziesz miał sygnały duchy... coś bipnie ale nie będziesz mógł tego przedmiotu słuchem zlokalizować... nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem, późno już ;P
Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze chodzę na jewelery,przeważnie 2-3 kreski mniej i jestem zadowolony :)na militarke też go używam.Jak widzi jakiś mały stalowy kawałeczek stali zapika tylko raz - informacyjnie, a potem ignoruje ten sygnał. Jeśli fascynują Cię monetki to wybierz przeznaczony do tego tryb - coins :)
P.S Jeśli mimo ustawień skala sygnału wariuje to zmniejszaj stopniowo czułość.
Link to comment
Share on other sites

Cały czas jewelry, czułość 4-5, kop jak najwięcej a szybko się odrobi :)
Na coins możesz ominąć bardzo dużo ciekawych rzeczy, jewelry dyskryminuje tylko żelazo i tak jest najlepiej, trochę czasu a się nauczysz. Jest to jeden z najłatwiejszych wykrywaczy na rynku.

Nie doradzajcie koledze trybu all-metal bo ja po 2 latach poszukiwań różnymi wykrywaczami nie mogę się do niego przyzwyczaić.
Link to comment
Share on other sites

Tryb custom, wycinam tylko żelastwo (pierwszą kreskę) bo cienkie sreberka przynajmniej w moim rejonie często pokazuje jako folię, czułość na maksa jeśli wariuje to jedna dwie kreski w dół i sprawdzam każdy amierzalny" sygnał.

Jak widzisz sposobów użytkowania kanarka jest tyle ile osób z nich korzysta, prędzej czy później dopracujesz własną metodę która w twoich warunkach będzie sprawdzać się najlepiej.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information