Jump to content

Miejsce, w którym stał dom.


michal1514

Recommended Posts

Witam !
Możliwe, że już kiedyś podobne tematy były ale zaryzykuje.
Otóż, znam miejsce ( na wsi ) gdzie stał dom. Jest to wioska poniemiecka więc i dom był też poniemiecki nawet słyszałem o babci kto tam mieszkał itp. itd.
Domu teraz już nie ma...z opowieści babci dowiedziałem się, że został spalony przez ruskie wojsko a ile w tym prawdy to nie wiem.
Chciałem się spytać czy ktoś z Was łaził po takim miejscu ? Teren nie jest duży, dom stał przy drodze, teraz jest dość mocno zarośnięte i stoi jedna stara grusza poniemiecka.
Ostatnio miałem chwile czasu to przeszedłem się tam i znalazłem ( jak zawsze ) łuske z Dszk oraz stary szpadel.
Jak szukać w takich miejcach ? szukać bezpośrednio tam gdzie stał dom ? czy na terenie obok ? jest też mała górka przysypana ziemią, a pod nią pełno gruzu więc się ciężko kopie. Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat takich miejsc.
Dzięki z góry i Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

ostatnio przeszukiwałem takie miejsce.ta kupka gruzu to prawdopodobnie będzie pozostałość po piecu i filarze,w moim przypadku tak było.dużo fantów różnego rodzaju.
nie ma reguły gdzie szukać...
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

proponuje najpierw sprawdzić czy to spalonka czy ruina. Da sie to okreslic po tym czy jest zweglone drewno i popękana dachówka. Przewaznie miejsca te dodatkowo zasypywane były po wojnie smieciami i gruzem. Najlepszy efekt daje kopanie przy scianach wewnątrz budynku(koparka raczej). Większość domów miała piwnice z drewnianą podłogą więc wszystko się zapadało głębiej. Mam kilka historyjek na ten temat(7-mcy kopania w trzech wioskach) ale postanowiłem zostawic je dla siebie. Dodam iz od tego zaczeła sie moja przygoda z poszukiwaniami, na własne oczy zobaczyłem co w ziemi siedzi. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information