Jump to content

Różności z pola( guzik, moneta, blacha...)


Recommended Posts

Ano możliwe numi :). Obok tego małego guziczka jest jeszcze drugi taki krążek tylko mniejszy. Tylko jeśli taki krążek miał byc przyszłą monetą to powinien być na miejscu jakiejś byłej mennicy" chyba.
Link to comment
Share on other sites

Biały porcelanowy to nie żaden odważnik, tylko izolator, oczywiście, jeśli ma otwór na wylot do mocowania na ścianach na przykład. Izolator antenowy albo prądowy niskiego napięcia, zakladany wewnątrz budynków. Wiek: przedwojenny-powojenny. Odważnik porcelanowy jest ciut inny i ma tylko jeden otwór od dołu- zaślepiony plombą Urzędu Miar...http://www.izolatory.republika.pl/indexpl.html

Link to comment
Share on other sites

Twoje foto nie przypomina tego ze zdjęcia kolegi miko". Pewność będę miał dopiero, gdy kolega miko" poda, że w porcelanie jest otwór na wylot. Poza tym mam ze trzy takie małe izolatory z otworem. I mam też świadka z epoki- mojego Ojca- który widział takie izolatory w działaniu ". Tyle moge dodać. Pozdro tyfusie...
Link to comment
Share on other sites

Tyfus, jeżeli ten porcelanowy izolator-odważnik na Twoim zdjęciu ma otwór na wylot, to jest to izolator. Zresztą kto wie, może były i izolatory z otworem tylko z dołu. Trza by gdzieś poszperać, w sumie to też jest jakaś ciekawostka. Pozdro raz jeszcze.
Link to comment
Share on other sites

Masz rację Autsajder, dziura jest na wylot. A powiecie mi coś o tych guziczkach ;)? Jutro wstawię fotkę tego pierwszego bo widać napisy z tyłu, jeden to na pewno Buck" pisany kursywą i taką fajną czcionką. Pod nim jest numer + jakiś napis, ale jeszcze dostatecznie nie doczyściłem.
Link to comment
Share on other sites

Napisane Buck" i chyba spacja dalej jest J" Niżej numer 5ZZ(jakaś cyfra/litera)" lub 577(jakaś cyfra/litera)"
Jeszcze niżej jest coś w stylu Zoul Cop(...)" Na samym dole na rancie guziczka jest coś napisane normalną czcionką, ale z racji, że pokryte jest rdzą mogę odczytać jedynie (...)RSRAU(...)"

Czyli
Buck J"
577 "
oul Cop "

Wygląda to chyba na czyjeś dane, posiadacza, albo producenta
Proszę o ID

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information