Skocz do zawartości

Różności z pola( guzik, moneta, blacha...)


miko

Rekomendowane odpowiedzi

Ano możliwe numi :). Obok tego małego guziczka jest jeszcze drugi taki krążek tylko mniejszy. Tylko jeśli taki krążek miał byc przyszłą monetą to powinien być na miejscu jakiejś byłej mennicy" chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały porcelanowy to nie żaden odważnik, tylko izolator, oczywiście, jeśli ma otwór na wylot do mocowania na ścianach na przykład. Izolator antenowy albo prądowy niskiego napięcia, zakladany wewnątrz budynków. Wiek: przedwojenny-powojenny. Odważnik porcelanowy jest ciut inny i ma tylko jeden otwór od dołu- zaślepiony plombą Urzędu Miar...http://www.izolatory.republika.pl/indexpl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje foto nie przypomina tego ze zdjęcia kolegi miko". Pewność będę miał dopiero, gdy kolega miko" poda, że w porcelanie jest otwór na wylot. Poza tym mam ze trzy takie małe izolatory z otworem. I mam też świadka z epoki- mojego Ojca- który widział takie izolatory w działaniu ". Tyle moge dodać. Pozdro tyfusie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Autsajder, dziura jest na wylot. A powiecie mi coś o tych guziczkach ;)? Jutro wstawię fotkę tego pierwszego bo widać napisy z tyłu, jeden to na pewno Buck" pisany kursywą i taką fajną czcionką. Pod nim jest numer + jakiś napis, ale jeszcze dostatecznie nie doczyściłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane Buck" i chyba spacja dalej jest J" Niżej numer 5ZZ(jakaś cyfra/litera)" lub 577(jakaś cyfra/litera)"
Jeszcze niżej jest coś w stylu Zoul Cop(...)" Na samym dole na rancie guziczka jest coś napisane normalną czcionką, ale z racji, że pokryte jest rdzą mogę odczytać jedynie (...)RSRAU(...)"

Czyli
Buck J"
577 "
oul Cop "

Wygląda to chyba na czyjeś dane, posiadacza, albo producenta
Proszę o ID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie