Skocz do zawartości

Artyleria 39 - część szósta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 400
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Mnie się wydaje, że pierwsze zdjęcie to jest skrzyżowanie z ul.Smoleńsk. Z tyłu widać tramwaj, a z tego co wiem tramwaje nie jeździły w stronę Wawelu, lecz z ul.Straszewskiego skręcały w ul.Zwierzyniecką i ul.Franciszkańską.

Natomiast drugie zdjęcie to jak przypuszczam ul.Smoleńsk z kościołem pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Krakowie Sióstr Felicjanek (na zdjęciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano fakt: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5b/Krakow_tram_network_1939.png

Zwierzyniecka wydawała mi się za daleko. Tylko co to za budynek po prawej na pierwszym zdjęciu? Musiałaby to być Filharmonia, a jakoś mi nie wygląda. Z drugiej strony zawsze mogę się mylić:)

Pozdr.,
MJU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się i ja czymś co udało mi się w weekend uratować od zapomnienia - mam nadzieje.

Jednostka nieznana - wzór armaty sugeruje, że któryś DAK. Toruń 1938 rok.

Jeden z tych młodych chłopaków ze zdjęcia to brat mego dziadka. Walczył we wrześniu, dostał się do niewoli, przeżył roboty przymusowe i KL. Zmarł kilka lat temu, niestety zanim ja na dobre zainteresowałem się historią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie