Jump to content

Most Baileya na południe od W-wy?


Recommended Posts

Przed chwilą w serialu - M-jak miłość - obejrzałem scenę rozgrywającą się na moście Baileya. Dość długim, zaniedbanym, mocno zardzewiałym, ze zniszczoną nawierzchnią z desek lub bali, przerzuconym nad dość wartką rzeczką. Scenę pal licho, ale most mnie zainteresował. Wiem, że plenery do tego serialu są kręcone w okolicach Konstancina, Góry Kalwarii. Czy któryś z Panów kojarzy taki relikt w tych rejonach? Znalazłem dwa mosty Baileya koło Izabelina, ale one mają bitą nawierzchnię i wydają się być krótsze, poza tym jeden z nich jest odnowiony.
Link to comment
Share on other sites

Juź chyba doszedłem gdzie to jest. Rzeka od początku przypominała mi Pilicę. A po przejrzeniu Geoportalu doszedłem do wniosku, że to jest most jakieś 10 km przed Białobrzegami. Swoją drogą jest to chyba najdłuższy istniejący most Baileya w Polsce. Dłuższy był do 2001 r. w Warce
Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, ten w Dźwiżynie ma podobną rozpiętośc przęsła, ale wyższą kratownicę. Widziałem go ze 20 lat temu, ociekał rdzą i nie robił takiego wrażenia ja na Twoim zdjęciu. Wtedy nie można było na niego wejść bo za kanałem zaczynały się tereny wojskowe.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information