Jump to content

Batalia o bunkry


Recommended Posts

23 lutego na stronie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim pojawiło sie pewne obwieszczenie

http://gorzow.rdos.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=509:obwieszczenie-z-dnia-22022010-r-dot-sporzdzenia-projektow-planu-ochrony-dla-rezerwatow-przyrody&catid=40:obwieszczenia&Itemid=61

z interesującym nas punktem 18.

Jeśli komuś nie podobają się plany dotyczące MRU może zaprotestować

Rozpoczynamy wielką akcję polegającą na wysyłaniu pism do urzędasów.

Batalia będzie miała kilka etapów.

Czas na etap pierwszy.

Zostało opracowane pismo, jest do ściągnięcia pod adresem:
http://www.sendspace.pl/f...51876cb9f95eaf2

Nazwa: pisma.zip
Rozmiar: 171,26 KB

Po rozpakowaniu, w folderze jest 10 plików – tytuły się dublują, ponieważ są to dokumenty w formacie MS Word i Open Ofice.
Generalnie jest pięć pism, do pięciu różnych instytucji.


Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania – piszcie.


Pismo należy wydrukować, PODPISAĆ SIĘ (imię, nazwisko, adres), wpisać miejscowość oraz datę i wysłać listem POLECONYM Z POTWIERDZENIEM ODBIORU! (BARDZO WAŻNE!!!!!).

Oto adresy na które należy wysyłać listy:


Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska
w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Jagiellończyka 8
66-400 Gorzów Wielkopolski

Wojewódzki urząd Ochrony Zabytków
ul. Kopernika 1
65-063 Zielona Góra

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków
Delegatura w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Kosynierów Gdyńskich 75
66-413 Gorzów Wielkopolski

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
ul. Podgórna 7
65 - 057 Zielona Góra

Sejmik Województwa Lubuskiego
ul. Podgórna 7
65-057 Zielona GóraGeneralnie chodzi o to, aby KAŻDY Z NAS wysłał to pismo. Uruchamiamy też niektóre stowarzyszenia, grupy rekonstrukcyjne itd. Jeżeli ktoś ma znajomych jakimś stowarzyszeniu – niech z nimi porozmawia, aby wysłali pismo jako stowarzyszenie. Idzie o to, że na pisma od stowarzyszeń patrzą trochę inaczej. Ważne jest jednak, aby wszyscy użytkownicy Forum (namówcie też rodzinę, znajomych) wysyłali pisma jako osoby indywidualne. Pojedyncze pisemko od osoby prywatnej mogą olać, ale jak dostaną tych pism kilkaset to już będą musieli zareagować. Będzie to wytworzenie tzw. presji społecznej.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1 kwietnia w siedzibie WUOZ w Zielonej Gorze ma sie odbyc spotkanie zainteresowanych stron w zwiazku z licznie naplywajacymi do tutejszego urzedu pismami w sprawie ogloszonego [...} projektu..." - cytat z pisma Wojewodzkiego Konserwatora Zabytkow, ktore przed chwila otrzymalem.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ciag dalszy walki o MRU
Zacytuje wpis z forum odkrywcy


Witajcie!

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którym leży na sercu dobro MRU i wzięli udział w akcji wysyłania pism do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim. W jej wyniku do urzędów wpłynęło kilkaset pism z całej Polski, a Wojewódzki Konserwator Zabytków zorganizował spotkanie z udziałem zainteresowanych stron, na którym projekt planu ochrony rezerwatu Nietoperek" został poddany zdecydowanej krytyce. Po spotkaniu, w Gazecie Lubuskiej ukazał się artykuł, który dobrze oddaje nastrój spotkania:

http://www.gazetalubuska....IAT08/518384760

W celu sformalizowania działań powstało stowarzyszenie o nazwie Stowarzyszenie MRU", w imieniu którego teraz piszę. Należy się spodziewać, że przyrodnicy nie poddadzą się łatwo, a nawet mogą starać się przyspieszyć działania, dlatego przygotowaliśmy
kolejne pismo skierowane do RDOŚ i przeznaczone do wysłania do wiadomości" do kilku urzędów szczebla państwowego oraz posłów. Prosimy o wysłanie tego pisma w imieniu organizacji i osób prywatnych. W załączniku znajduje się gotowy tekst, który można oczywiście modyfikować, jeśli ktoś ma ochotę dodać coś od siebie. Ważne jest jednak, aby pismo to w żaden sposób nie uderzyło w urząd Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, ani też w lokalne samorządy, gdyż są oni naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami. Pismo jest PRAWIE przygotowane do wysłania. Na górze należy wpisać swoje dane i przekopiować (lub wpisać) dane adresatów z poszczególnych pozycji listy adresatów znajdującej się na końcu listu.


Ponieważ lista adresatów jest bardzo długa sugeruję następujące postępowanie:
Do adresata z pozycji nr. 1 - wysyłamy pismo listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Do adresatów z pozycji 2, 3, 4 - wysyłamy pismo listem poleconym.
Do adresatów z pozycji 5 – 11 – wysyłamy listem zwykłym.
Pozycje 12 – 22 są to posłowie. Prośba jest następująca, – jeżeli jest to możliwe, aby każdy wybrał sobie jednego, ewentualnie dwóch posłów z tej listy i wysłał do nich pisma listami zwykłymi. Chodzi o to, aby po pierwsze ograniczyć koszty związane z tym etapem naszej akcji, po drugie – nie zasypywać posłów górą listów, lecz tylko im zasygnalizować problem i zainteresować sprawą.
Ze swojej strony proszę o informację zwrotną w temacie wysłania pism ze szczególnym uwzględnieniem poszczególnych posłów.

Bardzo dziękuję za pomoc,

JEŻELI NIE SPRAWI TO KŁOPOTU PISMO PROSZĘ PODPISAĆ.

Namówcie swoich znajomych, znajome stowarzyszenia itd.

http://www.bunkrowiec.com.pl/forum/viewtopic.php?p=33746#33746

Link do listu

http://www.sendspace.pl/file/e82479d8c5493a98b4e31bd

http://mruzabytkiem.pl/pismo2.zip
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information