Skocz do zawartości

Heinz Magenheimer - Abwehrschlacht an der Weichsel 1945...


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję następującej pozycji: Heinz Magenheimer - Abwehrschlacht an der Weichsel 1945". Także Werner Conze - Die Geschichte der 291. Infanterie-Division 1940-1945". Czy ktoś z kolegów którąs z nich posiada? Na pewno czymś się odwdzięczę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat historia 291 Infanterie Division także mnie interesuje ale nie aż tak bardzo, więc jest dość daleko na liście książek jakie mam zdobyć. Mnie bardziej interesuje odwrót w styczniu 1945. Możliwe że za 3-5 miesięcy uda mi się ją zdobyć.
http://olaf-kaul.de/jk/index.html
może warto by napisać do autora strony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bjarowi też chodzi chodzi szczególnie o styczeń 1945 roku :)

Zamiast książki wolałbym chronowizor Ojca Fernettiego i zobaczyć co się działo w miejscach mnie interesujących......

Autor stronki poszukuje zaginionego - życzę mu, żeby znalazł, może zmarł w niewoli - ale w styczniu 1945 nikt się nie patyczkował w identyfikację zwłok, tylko wszystko na kupę pakowano do dołów albo leja, i zakopywano. Front tu przetoczył się bardzo szybko i gwałtownie. Ci którzy nie mieli na tyle szczęścia i nie zdążyli, kończyli na polach i rowach. I do dziś są znajdowani....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę znam i to co jest w sieci o 291 DP też. Narazie w czasie ekshumacji w moich okolicach nie trafił się nikt z 14. kompanii 504 PGren., więc do autora strony nie piszę ;)

Akurat historia 291 Infanterie Division także mnie interesuje ale nie aż tak bardzo, więc jest dość daleko na liście książek jakie mam zdobyć. Mnie bardziej interesuje odwrót w styczniu 1945"

- to 291 DP nie wycofywała się w styczniu? ;) uściślij co Cię interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako, że mieszkam na Dolnym Śląsku interesuję się jednostkami które się wycofywały w styczniowej ofensywie z Wisły do Odry. W tym także 291 I.D. której resztki po rozwiązaniu dywizji zostały włączone do 6 I.D Więc mnie interesuje głównie końcówka stycznia aż do maja 1945, a więc dotarcie do Odry,ale o wcześniejszym okresie też lubię poczytać. Obecnie zajmuję się 88 I.D której resztki walczyły w Opolu oraz włączono do 17 I.D która mnie chyba z tych wszystkich najbardziej interesuje. W sumie interesują mnie niemieckie i rosyjskie dywizje(poza kilkoma wyjątkami) z przyczółków Sandomierskiego i Puław. A więc zapewne te same co was.
pozdrawiam
Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mnie także interesuja te same dywizje co napisał bjar_1 plus jeszcze kilka. Z rosyjskich to tylko z 1 Frontu Ukraińskiego. Te dwie rosyjskie ksiązki znam ale ich nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie