Skocz do zawartości

argentum-środek do czyszczenia srebra


manierka

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item922486928_plyn_do_czyszczenia_srebra_argentum.html

czy ten środek jest szkodliwy dla zdrowia mam na myśli kontakt ze skóra i w powietrzu czy mogę go używać w domu itp proszę o informacje pozdrawiam podobno ładnie czyści monetki zwłaszcza srebrne
pow link na allegro
prosze o wypowiedzi na temat toksycznosci tego srpdka czy jest bezpieczny pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manierka bardzo słuszne podejście do sprawy, tak trzymać, znam kilka osób co pakują gołe łapy np. w fosol a jak im zwracam uwagę to się śmieją a potem chodzą z popękanymi łapami, ciekawe ile toksyn im się do krwioobiegu dostało dodatkowo, co do Argentum stosuje także ten środek do srebra w domowych warunkach, jest bardzo dobry.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
U mnie Argentum sie nie sprawdzil. Ladnie, pieknie wyczyscil 3 monetki (moczone przez noc) ale pozniej bardzo szybko pozolkly paskudnie mimo przeplukania woda biezaca. Czwarta monetka podczas moczenia od razu pokryla sie paskudnym kleistym czarnym nalotem. Nalot ciezko zmyc a rysunek mocno sie starl. Lepiej uwazac, jak dla mnie zbyt niebezpieczny, kwasek cytrynowy nigdy mi tak monet nie wykonczyl i nie przebarwia po czyszczeniu. Moze Argentum jest dobry do monet dobrej proby , ja czyscilem silber grosche i nie polecam tego srodka chyba ze w ostatecznosci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyscilem zolty osad tym samym srodkiem Argentum. Pozniej po wysuszeniu wrzucilem monety do wrzacej wody destylowanej aby utrwalic ladny efekt i momentalnie wszystkie poczernialy (szok!). Nie wiem co teraz zrobic zeby te czern usunac. Macie moze jakies pomysly ? No i dlaczego te silber grosche tak mocno szczernialy w goracej wodzie destylowanej? W goracym kwasku cytrynowym nie bylo problemu. Ten Argentum przyprawi mnie niedlugo o siwe wlosy ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego poczerniały?? Gdzieś musiały być siarczki, trudno powiedzieć gdzie, może w garnku, może w wodzie, a może tak jak Diago napisał?? Usuń to czarne amoniakiem po prostu i wykąp to potem w wodzie destylowanej ale nie na gorąco - według takiego przepisu. Weź kilka czystych małych naczyń do moczenia zalej wodą destylowaną wrzuć JEDNĄ monetę i niech leży w tej wodzie 5-10 minut, od czasu do czasu pomieszaj, potem wyciągasz monetę i do następnego naczynia z wodą destylowaną i postępujesz tak samo, wykonasz to 3 razy i można uznać że czysta - wiem że trochę śmiesznie brzmi i troszkę zajmuje, ale tak się czyści z detergentu eksplantaty do kultur in-vitro i jakoś to potem wyrasta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monety najlepiej przecierać nasączonym wacikiem a nie moczyć. A jak moczyć to pojedynczo jak koledzy wyżej wspomnieli żeby uniknąć takich sytuacji, może wrzuciłeś monety z różnych metali. Wrzucenie monet na całą noc to trochę za długo, ja jak moczyłem wystarczało przeważnie około 10 minut.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silber grosche to monety srebrne o slabej probie okolo 0.2/0.3 , co tam jest oprocz srebra to nie wiem, pewnie miedz lub inne metale, zwlaszcza to prusaki wilhelmy z roznych rocznikow 1825-1863. Monety wrzucilem do czystego garnka metalowego koloru srebrnego z czysta wrzaca woda destylowana. Zadnych innych monet nie czyscilem. Na dnie garnka tez zostaly przebarwienia w miejscu gdzie lezaly monety. Nie mam wody amoniakalnej probowalem weglan amonu ale bez efektu. Kwasek tez nie dziala. Pasta do czyszczenia metalowych przedmiotow w domu pomaga na rysunku ale trzeba trzec :( Tlo dalej czarne. Kilka sekund w goracej wodzie i tyle problemow przez 1 dziwny srodek.. Ale czego mialem sie spodziewac za 7 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dziwne bo ja też tym silber grosche czyściłem i u mnie było wszystko w porządku. Nie mam pojęcia co się mogło stać, może jeszcze ktoś Ci coś doradzi, ja jednak bym postarał się kupić i spróbować tym amoniakiem, na allezło jest dostępne, przynajmniej ja kiedyś kupowałem tam.

ps. heniek1978 tamten post był do kolegi cugi"

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te monety byly wczesniej wyczyszczone kwaskiem i argentum do stanu ladnego czystego srebra. Teraz po kapieli w wodzie destylowanej wygladaja jak wygladaja, od lewej:

1. Wymoczona w kwasku - nic nie pomaga
2. Wymoczona w kwasku - mnic nie pomaga akurat strona jasniejsza , prawdopodobie ostatnia wrzucona moneta lezala ta strona do gory
3. Potraktowana pasta do czyszczenia metali i porcelany
4. Potraktowana pata i wymoczona w weglanie amonu

PS> Zostaje mi jeszcze do sprawdzenia amoniak, dzieki za pomoc moze amoniak poruszy ten syf..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie