Jump to content

MAGNES NEODYMOWY POMOCY!!!


Stizek

Recommended Posts

Witam koledzy poszukuję jakiegoś dobrego NEODYMA czy może ktoś doradzic gdzie takiego kupić???...oczywiście nie chodzi o magnes jak na lodówkę co sprzedają na allegro bo tym to moge gwozdzie zbierać:D...nie moge trafic za żaden dobry na allegro...może ma ktoś jakies strony...chodzi o cos mocnego wielkości kostki masła lub jakiegoś walca najlepiej od razu z uchwytem na sznur...proszę o pomoc bo szukam i znaleźć nie mogę ...pozdrawiam i z góry dziękuję
Link to comment
Share on other sites

Osobiście używam magnes 70x30 o mocy n45, kupiłem go ponad rok temu na Allegro za jakieś 120 zł. Do tego zrobiona zamknięta obudowa (boczny uchwyt), linka rdzeniowa 8mm. Cały zestaw doskonały do penetracji stawków i jezior, doskonale radzi sobie z większym żelastwem. Wg. mnie większe magnesy są nieporęczne z powodu dużej wagi, po całym dniu rzucania ręka może odpaść. Jeśli potrzebujesz pomocy przy budowie obudowy, chętnie służę pomocą.
Link to comment
Share on other sites

120 kg to on raczej nie uciągnie, a jeżeli już uciągnie to i tak będziesz miał duży problem z wyszarpaniem przedmiotu czy to z rzeki, stawu czy studni, w końcu 120 kg!!Jakby nie było ten magnes jest naprawde silny i winien wystarczyć.Mam taki i jeszcze się nie zawiodłem...Większego magnesu nie ma sensu kupować bo osiągi są minimalnie większe...a mocowanie możesz sam wykonać, to także proste...PZDR
Link to comment
Share on other sites

Te 120 kg było sprawdzone w warunkach laboratoryjnych, odpowiednia blacha etc. W zbiorniku wodnym jest syf, fant jest oblepiony mułem i rdza, osiągi" magnesu spadają bardzo mocno, do tego dochodzi jeszcze obudowa.

Nie polecam łowić z obudowami, w którym któraś ze ścian magnesu jest odkryta, jest on bardzo kruchy i szybko można go uszkodzić (czyt. roztrzaskać na kawałki)
Wg. mnie blacha w takim przypadku musi być zagięta, ponieważ czasem magnes może mocno przykleić się do masywnego kawałka żelastwa np. szyny i w takim przypadku wyciągniesz samą opaskę i będzie płacz" na jakimś forum była opisywana taka sytuacja. Ja proponuje zamknięta i toczoną obudowę, pewnie trzyma i ochrania magnes przed rozbiciem. Sam zrobiłem taką i jestem bardzo zadowolony.
Link to comment
Share on other sites

[ więcej info ]
Uchwyt magnetyczny dla nurka 120x120x24 / N
Długość: 120 mm

Szerokość: 120 mm

Wysokość: 24 mm

Wysokość razem z uchem: 70 mm

Powłoka: obudowa ze stali kwasoodpornej

Udźwig: max. 230 kg

Cena brutto:
1,586.00 PLN
Ilość:
podaje za stroną

Link to comment
Share on other sites

Wpisz w Google magnesy neodymowe sklep, to wyjdzie Ci kilkanaście wyników. Wg. mnie magnes płytkowy nie jest dobrym pomysłem, wg. mnie są słabsze od walcowych i z powodu ostrych narożników łatwiej będzie go uszkodzić przy wkładania obudowy. Btw. gdy będziesz wkładał magnes do obudowy uważaj na palce, ponieważ bardzo łatwo można się poważnie skaleczyć.
Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz dobry sprzęt to kup kilka i połącz je biegunami na metalowej płycie ,tylko uważaj na palce.Mam taki zrobiony z 3 szt i jest konkret .Ma wady jest ciężki i jak się dobrze zaczepi o gałęzie to tylko samochodem można go wyrwać !!!!
Link to comment
Share on other sites

Moje magnesy 40mm szer,10mm grub. i 100mm długi,3 szt na stalowej blasze . Przyklejone klejem (loctite) na płasko w rzędzie, w odstępach 10mm .Owe magnesy zamknięte w szczelnej obudowie (taka skrzyneczka idealnie dopasowana)ze stali kwasoodpornej.Polecam szczelną obudowę gdyż magnes koroduje i lubi się ukruszyć .Do zestawu szekla żeglarska i kilka metrów liny (tutaj nie oszczędzaj bo szkoda magnesów).No i chyba to tyle powodzenia .

PS; UWAGA NA PALUCHY !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
siła przyciągania zależy od masy oraz powierzchni przylegania największy przedmiot jaki udało mi się wyciągnąć magnesem
70x60 to walec do wałowania trawy waga ok 80 kg
aby odczepić magnes należy postawić go na boku wówczas wystarczy mniejsza siła ,ale na palce trzeba uważać bo może zgnieść lub co najmniej boleśnie potłuc
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information