Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • 0
pawel.kot

Manierka

Question

Szukam informacji na temat tej manierki.Mam ją już kilka lat.Przekopałem internet i dalej nic nie wiem.Nie ma też na niej żadnych sygnatur , które by pozwoliły ją zidentyfikować.Jedyna sygnatura jest na karabińczyku.EH w trójkącie.Manierka jest aluminiowa zakręcana na plastikowy korek.Filcowy pokrowiec zapinany na cztery napy.Uprząż z pasków skórzanych i bakielitowy kubek.Uprząż jest nitowana.Może ktoś się z czymś takim spotkał ? Militarna , cywilna czy jeszcze jakaś inna ?
Kraj pochodzenia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

manierki produkowane dla demoludów kształtem były podobne.Poszczególne modele mogą się różnić wyglądem np.pokrowcem czy też kolorem ebonitu użytego do produkcji kubka.Natomiast co do sygnatur,czeto je można spotkać na wyrobach garmażeryjnych i oznaczają one przyjęcie danego wyrobu na wyposażenie wojsk danego kraju.Więc pochodzenie manierki jest wojskowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam wydaje się mi dosyć podobna do manierek używanych przez wojska DDR

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo dziękuję Koledze za sugestie.Też myślałem o DDR jednak nigdzie jak dotychczas nie mogę tego potwierdzić.Wszędzie w necie znajduję mniej czy bardziej podobne ale nie takie same.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information