Jump to content
  • 0

Dziwne coś.

jasradocha7

Question

25 answers to this question

Recommended Posts

A mi się wydaje, że to jest ogniwo od baterii lub akumulatora. W reperze nie potrzebne było by jakiekolwiek wypełnienie. To coś jest chyba wykonane z jakiegoś tworzywa podczas gdy repery robiono z metalu. Kolejna sprawa to ten zielony nalot na czubku który świadczy o obecności miedzi, w przypadku repera cała taka kombinacja, wypełnienie, miedziana końcówka, jest bez sensu.

nie twierdzę, że się mylisz, ale nie do końca masz rację.

podaję link do innego forum, gdzie w wątku mowa jest szczególnie o polskiej sieci niwelacyjnej i polskich reperach, ich stabilizacji i jak wyglądały - a repery mają różne formy i kształty

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=1145&p=1

niestety nic tam nie wyczytałem o niemieckiej niwelacji i reperach.

nie upieram się też przy tym, że jest to reper.
w takim wypadku chciałbym jakiegoś potwierdzenia.

-pozdro-

zmija - sorki za pośpiech żeczywiście nie chodzi o żużel jako taki a o rodzaj resztek po wytopie metalu - kilkakrotnie rozkręcając odważniki nie na trafiałem na ołów a na coś a`la żuzel. - Swoją drogą warto w miarę możliwości zaglądać do ciężarków zegarowych - nie zawsze są wypełnione ołowiem - już jako legenda chodzi opowieść po bazarze na Kole o pewnym cyganie który przywiózł zegar na sprzedaż - kupił go ktoś za grosze - bo był wrak - po zapłaceniu przy pakowaniu na samochód urwał się jedne z ciężarków - upadł i ze środka wysypały się złote rublówki - cygan o mało co nie zwariował ale już zegar sprzedał

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information