wonpiotrus Posted December 11, 2009 Author Posted December 11, 2009 Kilka zdjęc z dzisiejszej wycieczki :)
wonpiotrus Posted December 12, 2009 Author Posted December 12, 2009 Górne wejście troche zasypane ale się wczołgałem
wonpiotrus Posted December 12, 2009 Author Posted December 12, 2009 Tunel prowadzi dalej, po prawej prawdopodobnie dziury po kulach??
wonpiotrus Posted December 12, 2009 Author Posted December 12, 2009 Nie wiele widać bo mi sie rozmazało ale to dalsza część tunelu
wonpiotrus Posted December 12, 2009 Author Posted December 12, 2009 a to juz lasek w ktorym sa te bunkry. jakis okop ?
piotr916 Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 ten otwór w posadzce na przedostatniej fotce,to jakaś studzienka odwadniająca czy coś innego?
wonpiotrus Posted December 12, 2009 Author Posted December 12, 2009 tak to studzienka,glęboka na jakies 70cm
DaSk Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 A mi te bunkry wyglądają na powojenne (rosyjskie lub PRL).
zelbeton Posted December 12, 2009 Posted December 12, 2009 no i ja tak myślę a szczególnie jeśli stropy są szalowane blachą falistą
wonpiotrus Posted December 12, 2009 Author Posted December 12, 2009 niewiem nie jestem znawca ale lotnisko bylo zbudowane przez niemcow a dokladnie przez robotnikow przymusowych i moja babcia tam pracowala i mowila ze mieli tam schrony i bunkry
piotr916 Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 Faktycznie tunele przypominają te polskie, powojenne z Helu i okolic Świnoujścia.
maksiu Posted December 27, 2009 Posted December 27, 2009 a gdzie dokładnie znajduje się ten bunkier ?
wonpiotrus Posted December 27, 2009 Author Posted December 27, 2009 hmm maksiu dokladnie to znajduja sie one na poczatku lasu zaraz za ogrodzeniem lotniska. tylko niewiem czy Ci to cos mowi...
płetwal Posted December 27, 2009 Posted December 27, 2009 prawie identyczne są na lotnisku w czarnym koło płot w zachodniopomorskim a lotnisko napewno powojenne i tamte raczej też powojenne
maksiu Posted December 29, 2009 Posted December 29, 2009 czy przypadkowo odkryłeś te unkry" ? nie ma tam więcej podobnych ziemianek ?
wonpiotrus Posted December 29, 2009 Author Posted December 29, 2009 ze bunkry tam byly to dowiedzialem sie od ś.p babci i pewnego dnia sie tam wybralem i latwo je znalazlem. sa jeszcze inne wejscia ale zasypane. a co do pytania płetwala to kilka lat temu na poniemieckiej plycie pasa startowego polozono asfalt(sam przy tym pracowalem z firma heilit woerner) i jest to teraz pas startowy miedzynarodowego lotniska rzeszow-jasionka gdzie pracuje:)
matioszka Posted January 23, 2010 Posted January 23, 2010 Ja mogę się wypowiedzieć coś do tych bunkrów bo wiem z wielu przekazów te bunkry były wybudowane za czasów PRL była tam radiostacja dowodzenia było to pilnowane przez wojsko do roku 95 albo później wy tym głównym dużym pomieszczeniu były radiostacje a dalej po prawej WC tam jest długi korytarz z betonów i jak się z niego wychodzi jest na przeciwko schody na powierzchnię z prawej miałem pomieszczenie gdzie było najprawdopodobniej zasilanie i generatory bo stad nawet wiemy że jest to teren wojskowy bo są tabliczki na około na drzewach opisujące zakaz wstępu teren wojskowy naprzeciwko tego lasu jak przejdziecie drogę jest budynek koszar nie było tam dużo żołnierzy około 20-30 i na około tego budynku sa tez zejścia do 1 bunkra i z 7 schronów w tym budynku jest zamknięte wejscie do piwnicy gdzie podobno chcodziło się do najwiekszego bunkra który była tak długi że prowadził aż pod płytę lotniska a drugi pod zbiorniki z paliwem na tajęcinie A co do lotniska za wojnyZ tego co wiem co starsi ludzie opowiadali to stare lotnisko było nie położone jak teraz tylko w lesie jest taka polana z trelinki i tam właśnie było lotnisko polskie do puki niewycofania się WP na tym lotnisku teraz co jest faktem jest duży schron i to z czasów wojny ale na terenie lotniska w tym lesie jest strasznie dużo zasypanych bunkrów wojennychPozdrawiam
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.