Jump to content

Dobry sprzęt na wiosne.


arniztm

Recommended Posts

Otóż w październiku kupiłem ACE 250 i szybko się z nim osłuchałem nie jest źle w 50% wiem co mnie czeka gdy zacznę kopać ( znaczy sie kapsel/nakrętka, jakieś puszki lub duże blachy). Z racji, że nastały dla mnie złote czasy" na wiosnę chciałbym kupić naprade spory sprzęt w granicach 5 tyś złotych. Co byście mi polecili. Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.uk-metal-detectors.co.uk/XP%2520Deus%2520folded.jpg&imgrefurl=http://www.uk-metal-detectors.co.uk/xp_deus.htm&usg=__4u7VeSQyjZz2KDJuU0hhbYseDv4=&h=272&w=530&sz=23&hl=pl&start=1&sig2=7KNDgJiLGkSr1_woKPvIFg&um=1&tbnid=-jJExQTI0KprlM:&tbnh=68&tbnw=132&prev=/images%3Fq%3Dxp%2B%2B%2Bdeus%26hl%3Dpl%26rlz%3D1T4ADBF_enFR334FR334%26um%3D1&ei=TcAiS4GaENHi-Qae2PW2Bg
Link to comment
Share on other sites

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.whitesspectrav3.com/v3-detector-highlight.jpg&imgrefurl=http://www.whitesspectrav3.com/&usg=__ERsinf5aOhnMtO6RsIIpMdpoE_Q=&h=385&w=640&sz=74&hl=pl&start=2&sig2=7kh-7a8gsP9hw7k5cYQ2QQ&um=1&tbnid=LU5d29294ElMYM:&tbnh=82&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dwhites%2B%2B%2Bspectra%26hl%3Dpl%26rlz%3D1T4ADBF_enFR334FR334%26um%3D1&ei=qMAiS_mvEMrK-Qasru2_Bg
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe wieści o Deusie z rynku brytyjskiego można wyczytać na forum Proscana. Polecam. Kubeł zimnej wody na głowy tych, którzy uwierzyli potęgę innowacyjną firmy XP. Góra urodziła mysz, na dodatek kulawą i ślepą :)

W tym miejscu pozdrawiam szczególnie tych, którzy nie dali sobie zrobić wody z mózgu i zawczasu podeszli do sprawy z należytą rezerwą, analizując fakty a nie wierząc w cuda i śliniąc się na widok szklanych koralików.
:)
Link to comment
Share on other sites

Przejrzalem wykrywki w vikingu i z tym etrackiem mam małe pytanko.jak szybki był procesor w explorerze bo w etracku jest 48 Mhz a jaki był w explorerze, po forach troche narzekają że długo mieli i trzeba wolniej chodzić. I drugie ładowanie ustawień przez usb to już chyba przerost formy nad treścią, nie wieże żeby te wszystkie ustawienia były aż tak skomplikowane, a osłuchanie się, w terenie nie powinno zająć 2 lat.
Link to comment
Share on other sites

Arni, 48MHz to, biorąc pod uwagę wymóg energooszczędnosci i wielogodzinnej pracy, BARDZO szybkie taktowanie jak na obsługę wykrywacza. Nie w taktowaniu tkwi diabeł, a jaki procesor i jak program napisany, ze szczególnym uwzględnieniem tego drugiego. Jeśli program dobrze napisany i sprzęt dobrze zrobiony, to z prostym współczesnym procesorem taktowanym 8MHz nie będziesz w stanie zauważyć jakichkolwiek opóźnień w pracy wykrywacza.
Wykrywacz to nie pecet, reklamowanie się szybkością procesora jest żałosną próbą szukania argumentów w celu wciśnięcia klientowi ciemnoty.
Jeśli wykrywacz ma 48MHz taktowany procesor, to powinien się wyrobić z dowolnie skomplikowanym sprzętem w czasie nierejestrowalnym przez oko i ucho ludzkie..
Link to comment
Share on other sites

arniztm, kupiles ace pochodziłeś miesiąc i juz sie obsłuchałeś, trochę to dziwne aby obsłuchac wykrywacz musiałbyś przechodzić około 1000godzin.Jak mówisz w 50% wiesz co kopiesz, a np. w Ace jak i w innych wykrywkach sygnał ładny w dobrym zakresie to mnoże byc na 90% polmos albo piekna srebrna moneta i co nie kopniesz no bo wskazuje ze polmos??????. Po drugie ile miejsc zdołałeś przejśc z danym wykrywaczem w miesiąc żeby stwierdzić że pora go zmienić?
Ale skoro masz ochotę, na nowa wykrywkę na poziomie zaawansowanym to...
Moim zdaniem kup Minelaba X70 lub nowszy x705 albo jak masz sporo kasy spectre V3. Jak masz miejscówki to i ACE wystarczy no chyba że fanty sa ciut głębiej to zapodaj sobie X-terra 705 i masz z bani wyciągnie każdy fant z większości miejscówek. Nie patrz na procesor bo do liczenia kilkunastu argumentów płynących z cewki wystarczy stary poczciwy procek z kompuetra Atari zwykły 8mio bitowy, a te przesadnie szybsze to tylko chwyt marketingowy.

życzę Tobie na święta i wogóle sporo dobrych miejscówek i fantów godnych pozazdroszczenia.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Dzekuje za sporą pomoc, i może trochę opowiem co i jak,ale jestem początkującym poszukiwaczem i elektronikiem więc pytanie o szybkość zegara służyło mi tylko do stworzenia wyobrażenia jak rozwinął się minelab z explorer 2 na e-tracka pod względem CPU plus pewnie poprawki w sofcie i jakieś nowe opcje co poszukam niebawem na stronach minelaba.(Dzięki fiskars i brzeczyszczykiewicz) I cóż spodziewałem się takiej wypowiedzi jak twoja desmo i sporo w tym racji, ale co do osłuchania garrecika a explorera 2 to jak grać w warcaby albo w szachy. I teraz dwa ważne fakty: Mam sporo wolnego czasu i z garretem robię średnio 30 godzin tygodniowo co przez 2 miesiące daje jakieś 270-300 godzin zdarzało się że z powodu pogody nie wyszedłem z domy ale i zdarzyło się że te 30 godzin to było w 3 dni. Miałem okazje jakieś półtora roku temu pracować w delegacji pracowało ze mną dwoch z wykrywkami i często jeździłem z nimi po pracy na wykopki, jeden to był whites xlt drugi minelab explorer 2 pare razy miałem te sprzęty w ręku ale nie mając pojęcia co i jak kopałem tylko polmoski(no i wszystko co tylko gwizdało, a może na to tylko mi ustawiali). nigdy się nie zdarzyło żeby gość z xlt miał więcej fantów od tego drugiego z explorerem. I pewnie osłuchanie explorera zajmie mi sporo więcej czasu, zręsztą tak na chłopski rozum w garecie mam wskaźnik na 11 typów znaleziska a w explorerze dwa wektory ferro i właściwości elektr jeden zakres 1-35 drugi 1-50 co daje 1850 kombinacji, to już mi udziela naprawde niezłych info o tym co mam pod ziemią w garecie ratuje mnie jeszcze pinpoint ale kapsli to ja nim nie wyeliminuje. I jeszcze jedno katowanie uszu przez dwa dni śmieciami a na trzeci dzień wejście w miejscówke daje rewelacyjne efekty. No to dzięki i życze wszystkim wesołych i szczęśliwego.
Link to comment
Share on other sites

Troszke za daleko zagalopowałeś z ta wiedzą.
Etrac ma te ustawienia o których piszesz ferr 0-35 a cond.0-50.Ale gdybys chodził z quick mask lub odpowiednio iron mask w explorer se (ferr.0-31 i cond.0-31)zaciągnietym odpowiednio to tych kombinacji nie ma aż tyle.
Kwestia poznania sprzetu.Po 2 tygodniach bedziesz osłuchany wstepnie jak ja kiedyś,reszta to nauka i szlifowanie" ustawień pod siebie.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information