Skocz do zawartości

explorer 2


sla1971

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Panowie,jesli ktos z was posiada ten wykrywacz,to prosil bym o opinie i jakich ustawien uzywa w terenie (lesie).
Zgory dzieki za ewentualna pomoc.
Napisano
Do lasu czyli militarka kupuje się statyka, na pola dynamika. Explorer 2 jest typowym dynamikiem, preferowanym na monetki. Twoje pytanie jest typu - jak dojechać z W-wy do Szwecji, przez Słowację? Dlatego nikt Ci nie odpowiedział.
Do lasu włącz program z wyłączoną dyskryminacją.
Napisano
Widział, mój kolega go ma, właśnie chce sprzedać :) Może są chętni? Ustawienie" realizuje pewien algorytm działania wykrywacza czyli wpisany program".
Napisano
Żaden wykrywacz na rynku nie ma programów, tylko ustawienia, gwoli ścisłości. Co nazywasz programami w DFX??? To są nic więcej jak zestawy ustawień fabrycznych lub użytkownika, czyli ustawienia właśnie. Program jest zawsze ten sam, jeden jedyny, zaszyty przez producenta. Aby były różne programy, wykrywacz musiałby mieć mozliwość wymiany oprogramowania z zewnątrz lub możliwość użycia jednego z co najmniej 2 programów działania zapisanych w pamięci. Jak np Linux i Windows na jednym pececie, odpalane wedle woli podczas startu systemu. DFX ma tylko (stosując tę analogię) Windows a Ty możesz jedyne zmienić kolorki, tapetę i kształt kursora myszki i prędkość reakcji na kliknięcie. Nie ma to nic wspólnego ze zmiana programu.
Napisano
Pod naporem specjalistów wymieniam słowo program" na ustawienie" w swojej wypowiedzi, co czyni naszą dyskusję o leśnych ustawieniach Explorera 2 w jeszcze gęstszym lesie.
Odpowiedź na post brzmi: ustawić odpowiednie ustawienie bez dyskryminacji wchodząc do lasu, no chyba, że się chce szukać wyłącznie leśnych kolorków, co rozpocznie naszą dyskusję od nowa.
Napisano
Z twojej wypowiedzi Armand wnioskuje,ze absolutnie nie nadaje sie na militarke.Chcial bym zebys wytlumaczyl dla czego?

Druga sprawa:Umiem uzywac ten wykrywacz (moze nie w 100%),chcialem tylko poczytac opinie innych posiadaczy i dowiedziec sie na jakich ustawieniach chodza po to,zeby moc je skonfrontowac z moimi.
Napisano
Małe drobiazgi z żelaza przemilcza na ustawieniach fabrycznych na monety i nie tylko. Duże na tych samych ustawieniach typu szklanka szrapnelowa puszka po konserwie, podkowa itp sygnalizuje dźwiękiem podobnym do dużej monety ale o bardziej piskliwym brzmieniu i jakby przerywanym. Spokojnie można rozróżnić co piszczy czy kolor czy duży żeloz. Zazwyczaj chodzę tylko z dyskryminacją więc nie powiem ci za dużo jak zachowuje się bez niej.Jedynie to, że i gwoździe będzie ładnie sygnalizował. Sam nawet nie bawiłem w zmiany ustawień gdyż fabryczne na kolorek na polach sprawdza się doskonale(oprócz polmosów te piszczą jak wielka, piękna, srebrna moneta a nawet adośniej";))
Napisano
Dzieki martian,z tymi gwozdziami to prawda.Nawet ustawienia fabryczne trzeba poprawiac,bo na nich przyjmuje tylko COIN a reszte odrzuca.
Napisano
Nie o to chodzi, że się nie nadaje. Ale głównie nadaje się do drobnicy kolorowej. W Wielkiej Brytanii w USA nie poszukuje się militarki w takim zakresie jak w Europie kontynentalnej. Bo tam nie było walk I i II WŚ. W w/w państwach konstruuje się wykrywacze głównie do potrzeb lokalnych czyli do drobnicy kolorowej. I do tego celu jest skonstuowany m. in. E2.
Napisano
Juz jakis czas temu ,ktos bardzo madrze wyrazil sie na tym forum wzgledem tego sprzetu,a mianowicie napisal,ze jezeli sprzet ten potrafi zlokalizowac przedmiot kolorowy o bardzo malych gabarytach,to dlaczego mialby miec problem z czyms wielkim w tym przypadku z militarka.A co do ustawien kazdy musi ustawiac wedlug siebie,nie znaczy to ze nie chce zdradzac swoich ustawien,ale powiem,ze znajomy jest takze w posiadaniu tego wykrywacza i jakos nie potrafie chodzic chodzic na jego ustawieniach.Jesli chodzi o dyskryminacje,to nie polecam za niskich ustawien,bedzie piszczal przy najmniejszym gwozdziu czy tez odlamku,nakopiesz sie jak glupi i nic w sumie nie znsjdziesz.
Pozdrawiam
Napisano
To tylko częściowo racja, czyli ogólnie rzecz ujmując nie ma racji w takim stwierdzeniu.
Wykrywacze dynamiczne dlatego nazywają się dynamicznymi, że skonstruowano je w taki sposób, aby wykrywały stosunkowo szybko zmieniające się sygnały. To jest przede wszystkim cecha układu elektronicznego a nie oprogramowania procesora (o ile taki w srodku jest).
Jeśli więc jakiś konkretny dynamik nie został CELOWO rozbudowany o możliwość wykrywania sygnałów wolno się zmieniających (głębokie obiekty, wszystko jedno czy sygnały silne czy słabe), to takim wykrywaczem można by przejść metr nad czołgiem i go nie wykryć. Jest to wyłacznie kwestia dostrojenia układu do konkretnego zastosowania.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie