piterskrzek Posted December 6, 2009 Author Posted December 6, 2009 skąd ta moneta , srednica 25mm mosiadz moze złoto cieniutka jest. pismo jakies hebrajskie czy cos.
Gniewkos Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 fotka fatalna nic nie widać, złoto możesz wykluczyć, daj lepsze fotki może być jakiś liczman lub żeton.pozdro!
piterskrzek Posted December 7, 2009 Author Posted December 7, 2009 ktos mowił ze moze to byc turecka z lat 1700 jest podobna ale tamte robili tylko w złocie
bandolero Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Pismo arabskie, lecz moneta turecka. Jeśli dobrze widzę datę, a widzę źle, bo postarałeś się o to by fotki były kiepściutkie, to widnieje tam rok 1222 Hidżry, czyli 1807 rok po Chrystusie. A więc jest to monetka Mustafy IV, wybita w Konstantynopolu, nominał najprawdopodobniej 1 mangir. Pozdrav.
piterskrzek Posted December 7, 2009 Author Posted December 7, 2009 no bandolero chylę czoła super wiedza dzięki .a ta data to jedynka i 3 jakby odwrócone w lustrze cyfry 7
bandolero Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Tak, to po arabsku 1222, bo taka odwrócona 7 to arabska 2 :) Więc zidentyfikowaliśmy poprawnie.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.