Skocz do zawartości

Jesteś tu: Telemagazyn -> Lista programów -> Wielka wojna w Dolomitach Dokument Wielka wojna w Dolomitach


merkavah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Widziałem przed chwilą fajny program o wojnie. Widziałem i wydał mi się bardzo ciekawy jednak... nie widziałem go w całości.

Może ktoś z Was ma pojęcie gdzie można poczytać o tym?

Opis filmu :)

Bitwa o zdobycie góry Lagazuoi w sercu włoskich Dolomitów była jedną z najbardziej niezwykłych kampanii wojskowych I wojny światowej. Przypominający twierdzę szczyt góry zajęty był przez Austro-Węgrów, Włosi postanowili wykopać w niższych partiach góry tunel, wypełnić go materiałami wybuchowymi i wysadzić w powietrze razem z wrogiem. Austriacy jednak kopali swój własny tunel pomyślany tak, aby po wysadzeniu go w powietrze osuwające się urwisko zasypało Włochów. Prowadzona przez dwa lata kampania pokazana jest w programie oczami dwóch młodych żołnierzy walczących po przeciwnych stronach - Fedele, po stronie Austo-Węgier i Luigi po stronie Włoch. W oparciu o ich pamiętniki i listy program opowiada o codziennych zmaganiach żołnierzy, ich strachu oraz fizycznym wyczerpaniu podczas prowadzonej w Dolomitach akcji wojskowej."

A może ktoś z Was dysponuje tym filmem z Viasat History?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie