Skocz do zawartości

Ważne !!! Akcja BORATYNKA DLA MINISTRA MERTY"


Khorne

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem w jakim sensie nie umiem czytać według ciebie. Skoro pojawiła się osoba, która zna ministra i podpowiada nam jak można spróbować przeprowadzić spotkanie to powinniśmy wziąć to pod uwagę.
Co do całej akcji jestem jak najbardziej na tak i już tylko czekamy na znaka koordynatora z naszego terenu. Jednak w czasie przygotowania akcji pojawiły się oceny prawne dotyczące legalności poszukiwań w chwili obecnej prowadzone są ekspertyzy prawne na temat możliwości poszukiwania na terenach nie objętych ochroną WKZ więc cała akcja można powiedzieć została zawieszona do czasu pojawienia się tych ekspertyz. Do tego czasu jestem skłonny jednak by pojawiła się inicjatywa dążąca do spotkania wyznaczonej grupy w Ministerstwie Kultury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Masz rację poczekam na kontakt kolegów z PS zobaczymy co oni myślą na ten temat. Osobiście uważam, że to walenie głową w mur i nic z tego nie wyniknie jednak jak każdy mur kiedyś musi runąć a nasze akcje, petycje i spotkania troszkę ten mur naruszają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc rozmawiałem z osobą z bliskiego otoczenia ministra Merty (wiceministra, by być precyzyjnym). O ile dobrze się zrozumieliśmy, Merta widzi problem przede wszystkim w rozkopywaniu przez poszukiwaczy" (a nie prawdziwych poszukiwaczy) stanowisk archeologicznych - zwłaszcza tych już odnalezionych, przygotowanych do wykopalisk. Ci poszukiwacze" to często handlarze na masową skalę zabytkami przeszłości, bardzo często wywożący zabytki za granicę - i z nimi faktycznie trzeba walczyć. A metody walki są takie, jakie są - czyli przeciętnie: policjant, który nie bardzo zna się na rzeczy, który może też cuknąć" i normalnego człowieka chodzącego z wykrywką po starych okopach. Ale na to minister kultury nic nie poradzi, już prędzej szef policji czy minister spraw wewnętrznych...

Na spotkanie można umawiać się tylko oficjalnie, przez sekretariat - ale nie powinno być z tym problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie