arturborat Posted July 20, 2009 Author Posted July 20, 2009 http://www.archeolodzy.org/forum/Szukam-quotarcheologaquot-z-detektorem-metali-vt591.htmlW styczniu 1982 zakopałem w ogródku sloik ( zapiski i negatywy z poczatku stanu wojennego). Niestety nie moge go znalesc, sloik mial metalowa pokrywkę. Czy na tym forum znajdę kogos, kto mogłby mi coś mądrego dardzić? ps/ sloik jest zakopany we Wrocławiu."Nie jestem pewien, czy ktoś od nas nie podpuszcza archeologów, ale jeśli nie to warto się z autorem tego postu skontaktować. Byłaby super sprawa na okładkę Odkrywcy:))))Starałem się go na tamtym forum też skierowac do nas.Artur
krecik wz. 65 Posted July 20, 2009 Posted July 20, 2009 Doskonały pomysł Artur ! Szkoda że mam tak daleko...ale kolegów z Wrocławia jest chyba siła" na forum :)Pozdrawiam
arturborat Posted July 20, 2009 Author Posted July 20, 2009 Ja też mam niestety kawał drogi. Ale we Wrocławiu dobrzy ludzie na pewno się znajdą. No i redakcja Odkrywcy pod bokiem... Jakby coś z tego wyszło i będziecie udzielać wywiadów, to napomknijcie, że to dzięki mojej inwigilacji:)))Artur
Graudenz 18 Posted July 20, 2009 Posted July 20, 2009 Boże czytałem ich forum o zgrozo co za rzeczy oni piszą o Nas poszukiwaczach! Niech się zajmą wandalami a nie :/
arci Posted July 20, 2009 Posted July 20, 2009 Graudenz 18 też tam siedzę i czytam i resztki włosów mi osiwiały.Zdrów
buczek Posted July 20, 2009 Posted July 20, 2009 To ja wlasnie szukam poszukiwacza z detektorem z okolic Wroclawia, ktory zechcialby mi pomóc w odnalezieniu sloika z pamiatkami ze stanu wojennego. Jesli ktos taki jest prosze o kontakt. tel.691897838
arturborat Posted July 20, 2009 Author Posted July 20, 2009 Witam Pana!Cieszę się, że skorzystał Pan z zaproszenia, które wystosowałem na forum archeologów jak też w prywatnej wiadomości, którą do Pana przez tamto forum skierowałem.I Koledzy!! Mam nadzieję, że gdzie jak gdzie, ale Wrocławiu nie brakuje osób, które będą chciały pomóc w odnalezieniu tego słoika z dokumetnami ze stanu wojennego?Artur
arturborat Posted July 21, 2009 Author Posted July 21, 2009 Właśnie dzwoniłem do pana Buczka. Nikt się jeszcze z nim nie skontaktował. Panowie... Chodzi o ogródek o powierzchni ok. 200 mkw., a więc niezbyt wielki. Może, jak ktoś się skontaktuje i umówi, niech da znać na forum. Jedni mogą myśleć, że sprawa jest już niekatulana a inni, że odwrotnie i zawrać człowiekowi głowę.Artur
darek 73 Posted July 21, 2009 Posted July 21, 2009 koledzy mam nadzieje że dobrze robię i nie strace sprzętu?
arturborat Posted July 21, 2009 Author Posted July 21, 2009 Panowie, nie ma ryzyka. Pan Buczek już w akcie rozpaczy próbował przekopać cały ogóródek, ale korzenie go powstrzymały. Pomóżcie po prostu człowiekowi znaleźć ten słoik. Zadzwońcie i się umówcie- numer telefou jest wyżej. I niech ktoś da znać, jak się umówi, żeby inni nie dzwonili niepotrzebnie i nie zawracali człowiekowi głowy. . Zaznaczam, na podstawie rozmowy telefonicznej z panm Buczkiem, że słoik nie zawiera tajnych informacji o Bolku czy coś takieogo. Pan Buczek miał w 1982 roku. 15 lat - słoik zawiera jego notaki z okresu po wprowadzeniu stanu wojennego i jakieś negatywy zdjęć. Taka pamiątka sentymentalna, ale też, przyznacie, ujmująca. Dajcie znać, jak to odkryjecie.Artur
darek 73 Posted July 21, 2009 Posted July 21, 2009 z Panem Buczkiem spotykam się w sobotę i napewno opiszę wszystko,oby coś wylazło,pozdro-daro
arturborat Posted July 21, 2009 Author Posted July 21, 2009 Daj koniecznie cynk. Myślę, że rutus first powinien dac radę. Pokrywkę powinien złapac do 6-70 cm bez dyskrymnacji na maksymalnej czułości. Myślę, że w styczniu 1982 głębiej nie dało się tego słoika zakopać.Artur
buczek Posted July 21, 2009 Posted July 21, 2009 Dziękuję wszystkim, jest umowiony z darek 73 na sobotę. Nie omieszkamy napisac czy poszukiwania zakonczyly sie sukcesem.W słoiku są negatywy i wspomnienia. Tuż po 13 grudnia 81 Robiłem zdjęcia czołgów, które obstawiły fabryki przy ul Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Przez tydzien badz dwa pisałem też pamietnik. Ponieważ zapiski dotyczyły konspiry postanowiłem je z negatywami dobrze ukryc...
KudłatyHD Posted July 22, 2009 Posted July 22, 2009 Hej też jestem z Wrocka i w razie nieudanej akcji, mogę skrzyknąć kilku chłopaków ze sprzętem.
krecik wz. 65 Posted July 22, 2009 Posted July 22, 2009 No i prosze...odzew jak się patrzy :)Powodzenia koledzy - a może jeszcze coś ciekawego piknie pod cewką...? :) wszak to Wrocław...Artur - znowu podpadłeś Styszowi... :)) Uważaj bo i im może się trafić przy wykopkach coś zardzewiałego...a adres mają ;))Pozdrawiam :)
krecik wz. 65 Posted July 22, 2009 Posted July 22, 2009 Na wszelki wypadek , gdybyś rozpalał grilka i jeden z węgielków okaże się podejrzanie ciężki - PADNIJ ! ;)
buczek Posted July 26, 2009 Posted July 26, 2009 Darek 73, jeszcze raz dzieki za pomoc. Mimo, ze skarbu" nie znalezlismy, warto bylo sprobowac!Procz kilku gwozdzi, kawlka metlowej rury znalezlismy aluminiowe pudelko, a wewnatrz zniszczone przez wilgoc negatywy. Zapewne ktos kiedys kopal przed laty szpadlem i rozwzalil sloik, czego zapewne nie zauwazyl.
arturborat Posted July 27, 2009 Author Posted July 27, 2009 Szkoda, że negatywy zniszczone. Ale taka już dola rzeczy ukrytych w ziemi. Pewnie, że warto było spróbować - na tym polegają poszukiwania!!!Artur
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.