Jump to content
  • 0

Dwie łuski


morganghost

Question

Posted
Vitam,

Proszę o identyfikację tych trzech rzeczy:

1. Łuska mała, miejsce znalezienia: okop żołnierzy Austro-Węgier z I wojny światowej, dawna Galicja

Wymiary (wg linijki) 8mm x 55mm, zdjęcie:
http://img.org.pl/obrazek/cM02mfbgUAR.html

2. Teoretycznie pocisk, miejsce znalezienia: okop żołnierzy Austro-Węgier z I wojny światowej, dawna Galicja

Wymiary (wg linijki) 7,5cm x 22cm, zdjęcia:
http://img.org.pl/obrazek/cM02o4nBBYz.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02oznGU75.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02pCAUqyw.html

3. Pozostałości z czegoś", prawdopodobnie aluminiowe ze względu na wagę, miejsce znalezienia: okop żołnierzy Austro-Węgier z I wojny światowej, dawna Galicja

Zdjęcia:
http://img.org.pl/obrazek/cM02tQaBzcb.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02rMK2xyc.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02rjz9OGw.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02saL96Wi.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02sPF2YGS.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02snd2tYJ.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02tk2ING1.html

5 answers to this question

Recommended Posts

Posted
Ten pocisk to pierwszo wojenny shrapnel Carski...a co do tej łuski to wygląda mi na niemieckiego mausera ale takich bić jeszcze nie widziałem...
pozdro
Posted
Vitam,

Proszę o identyfikację tych trzech rzeczy:

1. Łuska mała, miejsce znalezienia: okop żołnierzy Austro-Węgier z I wojny światowej, dawna Galicja

Wymiary (wg linijki) 8mm x 55mm, zdjęcie:
http://img.org.pl/obrazek/cM02mfbgUAR.html

2. Teoretycznie pocisk, miejsce znalezienia: okop żołnierzy Austro-Węgier z I wojny światowej, dawna Galicja

Wymiary (wg linijki) 7,5cm x 22cm, zdjęcia:
http://img.org.pl/obrazek/cM02o4nBBYz.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02oznGU75.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02pCAUqyw.html

3. Pozostałości z czegoś", prawdopodobnie aluminiowe ze względu na wagę, miejsce znalezienia: okop żołnierzy Austro-Węgier z I wojny światowej, dawna Galicja

Zdjęcia:
http://img.org.pl/obrazek/cM02tQaBzcb.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02rMK2xyc.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02rjz9OGw.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02saL96Wi.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02sPF2YGS.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02snd2tYJ.html
http://img.org.pl/obrazek/cM02tk2ING1.html
Posted
PatrX30, ten pocisk, a raczej to co z niego zostało (był pusty w środku i bez zapalnika) był wbity mniej więcej pod kątem 45 stopni w okop, czy jest możliwe iż po uderzeniu zapalnik odłamał się" od pocisku? A ładunek w środku mógł się wysypać?

I jeszcze pytanie odnośnie zawartości wewnętrznej. Na sporym obszarze wokół znaleziska znalezionych pełno małych ołowianych kulek:
http://img.org.pl/obrazek/cMauWxo0M52.html
Czy możliwe jest, iż pochodzą one z tych pocisków?

Bjar_1, oprócz tych blaszek w ziemi było również pełno pleksy, czy jest duże prawdopodobieństwo iż rozbił się w pobliżu jakiś samolot?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information