Jump to content
  • 0

Co to za tasak?


bandolero

Question

Posted

Bardzo proszę forumowych żartownisi o niewpisywanie odpowiedzi typu: siekacz do buraków". Tasak ma chyba przerabianą rękojeść i jest zjechany przez częste ostrzenie, ma trzy zbrocza i jest wykonany z grubej stali. Proszę o id. Pozdrav.

12 answers to this question

Recommended Posts

Posted

Tutaj w całej okazałości.Z tego co wiem została ona zakupiona przez poprzedniego właściciela w wiejskim sklepie w latach 80-tych ubiegłego wieku.Na ten sam okres datowałbym maczetę kolegi Bandolero.

Posted
Panowie, to chyba nie może być taka maczeta, bo ma ostrze po przeciwnej stronie wygięcia i jest z grubego metalu, a maczety to raczej sprężyste są, tak mi się wydaje.
Posted
bandolero wydaje mi się a właściwie jestem pewny, że Twój tasak to pozostałości głowni jakiejś szabli przekuty przez kowala do obecnego kształtu.
Posted
Zdecydowanie to taka maczeta.

http://www.allegro.pl/item684503381_maczeta_ghana_swietna_w_terenie.html

Fajna rzecz, używam w terenie i cenię sobie ten scyzoryk.
Posted
Maczety byly produkowane przez polskie wytwornie przez caly okres powojenny. Do dzis produkuje je Starobielska Fabryka Kos
http://www.kosy.eu/strona.php?grupa=15
pozdrawiam
Posted
A myślisz, że dużym problemem jest dla nawet niespecjalnie uzdolnionego majstra-klepki przerobienie w ten sposób maczety z takiej sobie jakości stali? :-)
Posted

Bardzo proszę forumowych żartownisi o niewpisywanie odpowiedzi typu: siekacz do buraków". Tasak ma chyba przerabianą rękojeść i jest zjechany przez częste ostrzenie, ma trzy zbrocza i jest wykonany z grubej stali. Proszę o id. Pozdrav.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information