Zanzar Posted July 16, 2009 Author Posted July 16, 2009 Co to za monetka? Jeśli ktoś wie proszę o identyfikację.
maxim026 Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 jest to moneta zalepiona piaskiem z patyną.a tak na poważnie to daj fotke 2 strony.weż tą monete szczoteczka i mydło i pod bieżąca woda wyszoruj(miękką szczotke taką jak do paznokci) taka patyna powinna zejść i wtedy będziesz miał czytelny rewers i awera.Widac na zdięciu ze ta patyna schodzi na rantach wienc powinna zejść po szczotce.
maxim026 Posted July 16, 2009 Posted July 16, 2009 jest to 1 grosz koronny Stanisława Augusta z roku 176.(ostatniej liczby niestety niemoge odczytać)
boratyn Posted July 17, 2009 Posted July 17, 2009 wygląda na szeląga, średnica powinna wynosić około 14mm.poza tym oba zdjęcia są do góry ogami"
8total4 Posted July 17, 2009 Posted July 17, 2009 SOLID REGINA POLONIAESTANISLAVS AVGVSTVS REX.pozdro!
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.