majos Posted July 10, 2009 Author Posted July 10, 2009 witam dzisiaj polatałem po niemieckiej strzelnicy wojskowej i pytanie co to za łuski i do jakiego rodaju broni
majos Posted July 10, 2009 Author Posted July 10, 2009 witam dzisiaj polatałem po niemieckiej strzelnicy wojskowej i pytanie co to za łuski i do jakiego rodaju broni
tyfus Posted July 10, 2009 Posted July 10, 2009 słuchaj, ciężko wyczaić o co kaman - foty słabe a bicia przepisujesz jakoś odwrotnie, że ciężko się kapnąć :)na przykładzie 3 fotki :P25 S* 6 33czyli :P25 - METALLWARENFABRIK TREUENBRITZEN GmbH.,WERK SEBALDUSHOFS* - łuska z mosiądzu 72 (72% miedzi i 28% cynku)6 - szósta seria33 - 1933 rok produkcji
tyfus Posted July 10, 2009 Posted July 10, 2009 aha - pierwsze 3 łuski to Mauserna drugiej focieP198 - METALLWARENFABRIK TREUENBRITZEN GmbH.,ABTEILUNG RODERHOF,WERK BELZIGi chyba : 30 seria z 1937 roku
michal16 Posted July 10, 2009 Posted July 10, 2009 Cześć. Tak na przyszłość polecam tą stronkę w id łusek :http://www.luski.poszukiwania.pl/index.php?action=luski&top=2339nie&pokaz=niem411Pozdrawiam
majos Posted July 10, 2009 Author Posted July 10, 2009 pisze na jakiej godzinie 12 dwunasta 6- szusta itd
tyfus Posted July 10, 2009 Posted July 10, 2009 a porównaj kolejność jaką ci podałem do 3 fotyP25 S* .....itdodwróć łuskę tak, aby oznaczenie literowe było na 12 godz.zobacz na przykład jak to jest tutaj :http://www.luski.poszukiwania.pl/index.php?action=luski&top=2339nie&pokaz=niem411
tyfus Posted July 10, 2009 Posted July 10, 2009 mam wątpliwości co do bić łuski z 1 fotki - jak możesz to sprawdź i podaj jeszcze raz :) tak jak trzeba :))
majos Posted July 10, 2009 Author Posted July 10, 2009 na tej strzelnicy jesteż kupe łusek z oznczeniem SB,S&B,SBP jak troche poczytałem to producent amunicji myśliwskiej ale czy tylko??
majos Posted July 10, 2009 Author Posted July 10, 2009 teraz wyszło musze ten mój aparat trzepnąć troche
tyfus Posted July 10, 2009 Posted July 10, 2009 no pewnie, że lepiej :)))ta łuska ma bicia :S 9 18 S67 !!!!!czyli :S - MUNITIONSFABRIK, SPANDAU, Niemcy9 - dziewiąta seria18 - 1918 rok produkcjiS67 - z mosiądzu 67 (67% miedzi i 33% cynku)czyli kolego - Źle podałeś bicia :)ale jeszcze trochę i będziesz wiedział co i jak :)przejrzyj podane wcześniej linki do stron - kopalnie wiedzy odnośnie łusekpozdro :)
majos Posted July 10, 2009 Author Posted July 10, 2009 powiedz mi jeszcze co to załuska nr4 i już cie nie męcze
ramol Posted July 10, 2009 Posted July 10, 2009 Witam. 30 08 czy 30-06? Jeśli to drugie to amunicja myśliwska 7,62x63.Pozdrawiam.
Question
majos
20 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.