Mosinek Posted July 8, 2009 Author Posted July 8, 2009 Przeszukując małe pole w trafiłem na kilka fantów których nie jestem w stanie zidentyfikować. Zacznę więc od plomby.
Mosinek Posted July 8, 2009 Author Posted July 8, 2009 Nie wiem co to jest, na górze napis coś w stylu EDC co równie dobrze może być FDC jak i FDI i tak dalej. Na dole coś w rodzaju niewielkiej gwiazdki.
Mosinek Posted July 8, 2009 Author Posted July 8, 2009 Guziczek, prawdopodobnie polski ale chciałem się upewnić. Rewers bez bić.
Mosinek Posted July 8, 2009 Author Posted July 8, 2009 Guzik znaleziony na starej drodze obok łusek PPSh.
8total4 Posted July 9, 2009 Posted July 9, 2009 pierwsze to plomba celna z okresu carskiej Rosji.w srodku w zagłębieniu powinien być krzyż z małymi wypustkami.pierwszy guzik to polski wz.1919drugi to rosyjski z okresu wojen napoleońskich, uzywany prawdopodobnie do 1828r..pozdrawiam!
Mosinek Posted July 10, 2009 Author Posted July 10, 2009 Dziękuje za udzielenie odpowiedzi. Pozdrowienia z Podlasia.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.