werewolf Posted July 2, 2009 Author Posted July 2, 2009 witamco to moze byc za monetka? ok 21 mmna jednej stronie jest jakis obrys glowy/ popiersia.. wokol napis ale nie czytelny na razie... na godz 4 widać litery ..LO... z drugiej strony jest korona i pod nia jakby 2 karty ksiegi..na lewej jest orzel(lub inny ptak)a na prawej jest jezdziec na koniu z wlocznia - miedzy nimi na srodku jest jakis herb albo cos ale nie czytelne .. fotki dam jak tylko bede mogł..
werewolf Posted July 2, 2009 Author Posted July 2, 2009 faktycznie to jest to :) dzięki..da się ją troche oczyścić? czym/jak??
Janu Posted July 2, 2009 Posted July 2, 2009 Grosz kor . tak jak podejrzewałem z 1754 lub 55 r . Namocz w oliwie z oliwek i przecieraj co kilka dni.Pozdrawiam.
PIOTREK663 Posted July 3, 2009 Posted July 3, 2009 raczej jest to grosz lub półgrosz Stanisława Augusta Poniatowskiego, ja znalazłem takiego samego z 1731r.
rudy992 Posted July 3, 2009 Posted July 3, 2009 PIOTREK663 niestety nie masz racji, zaś ci którzy napisali wcześniej mają całkowitą racje.Pozdrawiam
dudzin Posted July 3, 2009 Posted July 3, 2009 Piotrek pierwsze słyszę, żeby ktoś wydawał monety już przed swoim urodzeniem :)Stanisław August Poniatowski (właściwie Stanisław Antoni Poniatowski) herbu Ciołek (ur. 17 stycznia 1732 w Wołczynie, zm. 12 lutego 1798 w Sankt Petersburgu)
PIOTREK663 Posted July 3, 2009 Posted July 3, 2009 teraz przynajmniej wiem co mam, następnym razem będe uważniej szukał info o monetach albo odrazu zapytam na odkrywcach
algor Posted July 3, 2009 Posted July 3, 2009 Omg..pomylenie z poplątaniem. To jest grosz koronny Augusta III Sasa. Żył 1696-1763. Panował w RP 1733-1763. Data wybicia 175? (chyba 4).
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.