Phillip1944 Posted July 1, 2009 Author Posted July 1, 2009 Witam ! Jako że nie zdołałem sam nic wyszukać chciałbym poprosić was jeśli ktoś wie cokolwiek na tremat Sd.Kfz. 234/4 a dokładniej gdzie były one używane ?? Najbardziej by mnie interesowało czy brały one udział w Ofensywie w Ardenach ? A jesli tak to w jakiej jednostce i jakie mogło by byc ich pradwopodobne malowanie ? Za wszelką pomoc serdzecznie dziekuję !! Pozdrawiam Mateusz !!
Mirosław Jastrzebski Posted July 1, 2009 Posted July 1, 2009 Pierwsze Sd.Kfz. 234/4 w jednostkach frontowych pojawiły się w lutym 1945. Zatem nie brały udziału w walkach na przełomie 1944/45. Większość trafiła do jednostek operujących na froncie wschodnim. Kamuflaż nakładano fabrycznie, początkowo trójkolorowy, w końcowej fazie wojny dwukolorowy.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.