Jump to content

Sd.Kfz. 234/4


Phillip1944

Recommended Posts

Posted
Witam ! Jako że nie zdołałem sam nic wyszukać chciałbym poprosić was jeśli ktoś wie cokolwiek na tremat Sd.Kfz. 234/4 a dokładniej gdzie były one używane ?? Najbardziej by mnie interesowało czy brały one udział w Ofensywie w Ardenach ? A jesli tak to w jakiej jednostce i jakie mogło by byc ich pradwopodobne malowanie ? Za wszelką pomoc serdzecznie dziekuję !!

Pozdrawiam Mateusz !!
Posted
Pierwsze Sd.Kfz. 234/4 w jednostkach frontowych pojawiły się w lutym 1945. Zatem nie brały udziału w walkach na przełomie 1944/45. Większość trafiła do jednostek operujących na froncie wschodnim. Kamuflaż nakładano fabrycznie, początkowo trójkolorowy, w końcowej fazie wojny dwukolorowy.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information