Skocz do zawartości

ID Puncy


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o id. puncy srebrnego kieliszka. Chodzi mi szczególnie o rozpoznanie tego znaku na dole, bo jak mi się wydaje ten znak na górze to znak probierni warszawskiej z lat 1908-1915

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki traper ale ten link co podałeś to już przewertowałem i tu właśnie znalazłem tę górną puncę ale tej dolnej tam nie ma i właśnie może tę ktoś rozpoznaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj zbyt szybko się zasugerowaliśmy że to probierz warszawski :-)
Zdjęcia są niezbyt wyraźne. Udziel mi informacji jaka litera znajduje się na probierzu z lewej strony głowy. Ja na jednym widzę W" na innym V". Jeżeli tam występuje jedna z tych dwóch liter to może być problem.
Nie chcę Ci nic sugerowac, ale moze tam jest inna litera nie występująca w polskim alfabecie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej traper. nie mogę zrobic lepszej fotografii niż ta co jest wyżej ta literka V to w rzeczywistości może nie by V tylko taki znaczek podobny do a mam na myśli taki znaczek co coś odhaczasz jak w testach gdzie kreska z prawej stromy V jest cieńszy i lekko zawinięta do środka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis litery. Nie jest to ptaszek" ,ani V", tylko mała grecka litera i"
Tak jak kolega Paul napisał, jest to znak probierczy dla Kijowa, ale używany również w gubernii Berdyczewskiej i Charkowskiej.
Druga punca w bibliografii figuruje jako nieznanego mistrza, aczkolwiek niektórzy autorzy skłaniają sie do tego że jest to znak imienny syna, znanego złotnika Igora Zawiandowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki traper za pomoc. Co do puncy kieliszka twojego paul to jest ona taka sama jak na moim kieliszka już jak mi się wydaje poznałem ją w całości. Górna punca jest to rzeczywiście znak z Kijowa. A dolna to producenta i nazywał się Lew Fiedorowicz Oleksy a zajmował się on głównie produkcją kieliszków i naparstków .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie