Jump to content

ID Puncy


Recommended Posts

Obaj zbyt szybko się zasugerowaliśmy że to probierz warszawski :-)
Zdjęcia są niezbyt wyraźne. Udziel mi informacji jaka litera znajduje się na probierzu z lewej strony głowy. Ja na jednym widzę W" na innym V". Jeżeli tam występuje jedna z tych dwóch liter to może być problem.
Nie chcę Ci nic sugerowac, ale moze tam jest inna litera nie występująca w polskim alfabecie ?
Link to comment
Share on other sites

Hej traper. nie mogę zrobic lepszej fotografii niż ta co jest wyżej ta literka V to w rzeczywistości może nie by V tylko taki znaczek podobny do a mam na myśli taki znaczek co coś odhaczasz jak w testach gdzie kreska z prawej stromy V jest cieńszy i lekko zawinięta do środka
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opis litery. Nie jest to ptaszek" ,ani V", tylko mała grecka litera i"
Tak jak kolega Paul napisał, jest to znak probierczy dla Kijowa, ale używany również w gubernii Berdyczewskiej i Charkowskiej.
Druga punca w bibliografii figuruje jako nieznanego mistrza, aczkolwiek niektórzy autorzy skłaniają sie do tego że jest to znak imienny syna, znanego złotnika Igora Zawiandowa.
Link to comment
Share on other sites

Dzięki traper za pomoc. Co do puncy kieliszka twojego paul to jest ona taka sama jak na moim kieliszka już jak mi się wydaje poznałem ją w całości. Górna punca jest to rzeczywiście znak z Kijowa. A dolna to producenta i nazywał się Lew Fiedorowicz Oleksy a zajmował się on głównie produkcją kieliszków i naparstków .
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information